Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netanyahu Savaşı Bitirmek için Tek Şart Ortaya Koydu

Bir aydır aralıksız süren İsrail-Hamas savaşının hangi noktada biteceği sorusuna savaşın öznesi Netanyahu’dan açıklama geldi. Netanyahu, ateşkes şartını açıkladı.
Netanyahu Savaşı Bitirmek için Tek Şart Ortaya Koydu
HABER GİRİŞ

İslamî Direniş Hareketi olarak kendini tanıtan ve Filistin Parlamentosunda çoğunluğu oluşturan Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı saldırısının iki ülke arasında savaşın fişeğini ateşlemesinin üzerinden 1 ay geçti. Orta Doğu’daki savaş ortamında 10 bine yakın kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenlerin yarısı çocuklar olurken, rehin tutulan İsraillilerin de yaşamı gizemini korudu.

İnsanlık dramı ve vahşet anlarının yaşandığı anlara son vermek için uluslararası yapılanmalar ateşkes çağrısı yapsa da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan yeşil ışık gelmedi.

Ateşkes şartını açıklayan Netanyahu, Gazze’de tutulan rehinelerin her birinin serbest bırakılması halinde savaşın biteceğini duyurdu.

Hem düşmanlarına hem de dostlarına aynı açıklamayı yaptığını söyleyerek, aksi takdirde savaşın seyrinde değişiklik olmayacağını kaydetti.

Hamas’ın Esir Takası Duyurusu Reddedilmişti

Geçen hafta bugün yaşanan gelişmelerde İsrail, esir takası şartlarının ortaya konulduğu iddiaları üzerinden Hamas’ı psikolojik terör seviyesine geçmekle suçlamıştı.

GCM Yatırım Banner

Hamas’ın, İsrail’deki hapishanelerde bulunan tüm Filistinli tutukluların serbest bırakması karşılığında esir takasına hazır olduğunu duyurmasının ardından İsrail, söz konusu duyurunun resmiyet kazanmadığını ve tutukluların serbest bırakılmayacağını açıklamıştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.