Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netanyahu Savaşı Bitirmek için Tek Şart Ortaya Koydu

Bir aydır aralıksız süren İsrail-Hamas savaşının hangi noktada biteceği sorusuna savaşın öznesi Netanyahu’dan açıklama geldi. Netanyahu, ateşkes şartını açıkladı.
Netanyahu Savaşı Bitirmek için Tek Şart Ortaya Koydu
HABER GİRİŞ

İslamî Direniş Hareketi olarak kendini tanıtan ve Filistin Parlamentosunda çoğunluğu oluşturan Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı saldırısının iki ülke arasında savaşın fişeğini ateşlemesinin üzerinden 1 ay geçti. Orta Doğu’daki savaş ortamında 10 bine yakın kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenlerin yarısı çocuklar olurken, rehin tutulan İsraillilerin de yaşamı gizemini korudu.

İnsanlık dramı ve vahşet anlarının yaşandığı anlara son vermek için uluslararası yapılanmalar ateşkes çağrısı yapsa da İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan yeşil ışık gelmedi.

Ateşkes şartını açıklayan Netanyahu, Gazze’de tutulan rehinelerin her birinin serbest bırakılması halinde savaşın biteceğini duyurdu.

Hem düşmanlarına hem de dostlarına aynı açıklamayı yaptığını söyleyerek, aksi takdirde savaşın seyrinde değişiklik olmayacağını kaydetti.

Hamas’ın Esir Takası Duyurusu Reddedilmişti

Geçen hafta bugün yaşanan gelişmelerde İsrail, esir takası şartlarının ortaya konulduğu iddiaları üzerinden Hamas’ı psikolojik terör seviyesine geçmekle suçlamıştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Hamas’ın, İsrail’deki hapishanelerde bulunan tüm Filistinli tutukluların serbest bırakması karşılığında esir takasına hazır olduğunu duyurmasının ardından İsrail, söz konusu duyurunun resmiyet kazanmadığını ve tutukluların serbest bırakılmayacağını açıklamıştı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.