Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Yüzde 89 Artan Teknoloji Şirketi “Türkiye’de Tekiz” Dedi

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı açıklamada yeni distribütörlük anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Net Karı Yüzde 89 Artan Teknoloji Şirketi “Türkiye’de Tekiz” Dedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımı alanında faaliyet sürdüren Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni distribütörlük anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PENTA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Huawei ile gerçekleştirilen yeni distribütörlük anlaşmasının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin, Huawei’nin SMB kategorisindeki eKit ürünlerinin Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcısı olduğu bilgisi verildi.

İş süreçlerini kolaylaştırmak, veri yönetimini iyileştirmek ve çalışma verimliliğini artırmak üzere tasarlanan söz konusu ürünlerin, özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ) için tasarlanmış dijital dönüşüm odaklı teknolojik çözümler sunduğundan bahsedildi.

KOBİ’lerin iş süreçlerini kolay ve verimli hale getirecek ürünler ile şirketin iş alanının ve ürün yelpazesinin genişleyeceği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., bu ayın başlarında 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu açıklamıştı. Şirket, 2023 genelinde toplam 195.742.392 TL net kar açıklamıştı. Şirketin net karı, böylelikle bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 89 artmıştı.

PENTA Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,32 değer kaybederek 9.111,50 puandan tamamlarken, PENTA hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 1,8 gerilemeyle 18,3 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

PENTA Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Penta Teknoloji hisseleri, haftalık ve aylık grafikte sırasıyla yüzde 11,6 ve yüzde 10,2 oranında kırmızı yakmış durumda. Hisseler, yıllık bazda da yatırımcısına güncel olarak yüzde 14 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.