Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Kârı Artan Şirketin Hisseleri Model Portföye Eklendi

2023’te net karında güçlü artış gösteren Teknosa’nın borsada işlem gören hisseleri Garanti BBVA Yatırım’ın model portföyüne eklendi. Detaylar haberde...
Net Kârı Artan Şirketin Hisseleri Model Portföye Eklendi
HABER GİRİŞ

Elektronik ve teknolojik eşya perakendeciliği alanında faaliyet yürüten Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA) geçen hafta geçen yıla ilişkin finansal sonuçlarını açıklamıştı. Bilanço öncesi şirketin TKNSA kodlu hisseleri için hedef fiyatını güncelleyen Garanti BBVA Yatırım, bugün model portföyüne eklediğini paylaştı.

Geçen yıl net karını yüzde 43 arttırarak 748 milyon TL’ye çıkaran şirket, brüt karını yüzde 77 arttırdı.

Teknosa Fintables
Kaynak: X/ @fintables

Garanti BBVA Yatırım ise TKNSA hisseleri için hedef fiyatı yüzde 70 getiri potansiyeli ile 80,1 TL olarak açıklamıştı.

Şirketin finansal sonuçlarını olumlu bulan Garanti BBVA Yatırım, bugün paylaştığı model portföy raporunda son güncellemenin yapıldığı 29 Aralık 2023 tarihinden itibaren BIST 100 endeksinin yüzde 3,9 üstünde bir performans sergilediği not edildi.

Bu raporda TKNSA’nın model portföye eklendiği bildirildi. TKNSA hisselerini tercih nedeni ise şu şekilde açıklandı:

GCM Yatırım Banner

“Verimlilik odaklı anlayış ve yüksek iskonto.”

Geçen yıl en yüksek 42,64 TL’yi gören TKNSA hisseleri kapanışı 29,7 TL’den yapmıştı. 2024’e güçlü bir başlangıç yapan hisseler Şubat ayının sonlarına doğru en yüksek 55,8 TL’ye yükselmişti.

TKNSA hisseleri yıllık yüzde 150,12 kazandırırken, aylık kaybı yüzde 11’e yaklaştı. Haftalık kaybı yüzde 9,65 olarak kayda geçti. Hisseler günlük bazda yüzde 3,57 artıda. Yazım sırasında 43,54 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.