Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nebati Kılıçdaroğlu’na Seslendi: Sana 300 Dolar Vermezler

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati bugün Memur-Sen Mersin İl Divan Kurulu Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Detaylar haberde;
Nebati Kılıçdaroğlu’na Seslendi: Sana 300 Dolar Vermezler
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bugün Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen Memur-Sen Mersin İl Divan Kurulu Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Nebati, çalışanları rahatlatmak için önemli adımlar atarak ülkenin kaynaklarını en iyi şekilde kullandıklarını kaydetti.

Adalet ve Kalkınma (AK) Partisi’nin Mersin milletvekili adayı olan Nebati, Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’ye 300 milyar dolar getireceğine ilişkin vaadini değerlendirdi.

Nebati, “Böyle atıp, tutmakla olmaz. 300 milyar dolar hikayesi var ya önce ‘300 milyar doları buldum’, sonra ‘Bulacağım’ sonra da ‘5 yıl içerisinde getireceğim’ dedi. Ya arkadaş, bu paralar sanki ağaçta duruyor gidip alacağını zannediyorsun. Yok böyle bir şey. Sana 300 dolar vermezler.” dedi.

Yurt Dışından Emir Almayacağız

Dışarıdan reçetelerle iş yapmayacaklarına işaret eden Bakan Nebati, yurt dışından emir almayacaklarının altını çizdi.

Kılıçdaroğlu’nun vize vaadini de değinen Nebai, “Sana vize karşılığında ülkeyi peşkeş çek diye verirler. Kusura bakma ben, ‘Al vizeyi başına çal’ derim, bu ülkenin geleceğini kimseye teslim etmem.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Covid-19, Rusya-Ukrayna savaşı ve depremlerin etkilerini vatandaşa hissettirmemek için mücadele verdiklerini ileri süren Nebati, Türkiye’de 2 küresel krizin üzerine bir de ulusal krizin yaşandığı belirtti.

Söz konusu dönemde biz AK Parti iktidarının emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesini yaptıklarını kaydetti.

Memur Maaşları Artırıldı, Vatandaş Enflasyonun Altında Ezilmedi

Diğer yapılan çalışmaları da söyleyen Nebati, memur maaşlarının artırıldığını böylece de vatandaşların enflasyonun altında ezilmesini önlediklerini savundu.

Yazdan itibaren enflasyon dahil sorunlarına çözüldüğünü öne süren Nebati, muhalefetin yapılanlar üzerine moralinin bozulduğu ifade etti.

Türkiye’nin beka sorunuyla mücadele ettiğini belirterek, bunun anlatılması gerektiğini vurguladı.  Erdoğan’ın Türkiye’de 21 yıldır ne yapıldıysa hepsinin altına imza atacağını dile getirerek, “Biz, yurt dışından reçetelerle iş yapmıyoruz, yapmayacağız, emir almayacağız.” dedi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.