Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nebati: Hedef 7 Yıl İçinde 1 Milyon TOGG’u Yollarda Görmek

Bakan Nebati, gündeme dair konuşarak hedefin 7 yılda 1 milyon TOGG'u yollarda görmek olduğunu söyledi. Detaylar haberde...
Nebati: Hedef 7 Yıl İçinde 1 Milyon TOGG’u Yollarda Görmek
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin’e gerçekleştirdiği ziyarette gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Nebati, Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası TOGG hakkında konuştu.

Bakan Nebati, çalışmalarını TOGG’u kullanarak yürüttüğünü belirtti. Elektrikli aracın yollara çıkmış olmasıyla mutlu olduklarını dile getirerek ciddi rekorların kırıldığını kaydetti.

Hedefin 7 yıl içinde 1 milyon TOGG’u yollarda görmek olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu bankalarının TOGG satışlarında sağlayacağı kredi hakkında konuşarak, araç bedelinin yüzde 50’si tatarında 36 ay vade ve 0,99 oranında kredi kullandırılacağını söyledi.

TOGG’a batarya üretecek tesise yönelik konuşan Nebati, kampüsün hem bu alanda arz açığını giderecek hem de TOGG ve yeni nesil araçlar için yenilenebilir enerji depolama için batarya üreteceğini söyledi.

Bakan Nebati, TOGG açıklamasının yanı sıra asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlere dair konuşarak bu konuda önemli adımlar attıklarını kaydetti.

Kısa süre önce 105 binden fazla konutun inşaatına başladıklarını ve 650 bin konut inşa edeceklerini bildirdi.

Nebati, İstanbul’da yüzyılın dönüşümünü başlatacak adımlar attıklarını söyleyerek her yıl 300 bin, 5 yılda toplam 1.5 milyon yeni konutla, en az 6 milyon İstanbulluyu güvenli yuvalara kavuşturacaklarını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu