Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NATO’dan Rusya’ya Mesaj: Kazanmasına İzin Verilmeyecek!

NATO Genel Sekreteri, Rusya'nın başlattığı savaşı kazanmasına izin verilmeyeceğini, tüm NATO üyelerinin Moskova’yı engelleyeceğini açıkladı.
NATO’dan Rusya’ya Mesaj: Kazanmasına İzin Verilmeyecek!
HABER GİRİŞ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bugün Norveç’teki İşçi Partisi’nin gençlik örgütü Arbeidernes Ungdomsfylking’in (AUF) yaz kampı etkinliğine katıldı. Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

NATO Sekreteri, “Bu sadece 40 milyondan fazla nüfusu olan bağımsız demokratik bir ulus olan Ukrayna’ya bir saldırı değil, aynı zamanda değerlerimize ve istediğimiz dünya düzenine de bir saldırıdır” dedi.

“2. Dünya Savaşı’ndan Bu Yana Avrupa için En Tehlikeli An”

Stoltenberg, Rusya’nın başlattığı savaşın Avrupa için İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en tehlikeli an olduğunu ifade etti. Rusya’nın kazanmasına izin verilmemesi gerektiğini savundu.

Moskova’nın askeri operasyonunun başarılı olmasını engellemek için NATO ve ittifaka üye ülkelerin desteğinin uzun süre devam edeceğini açıkladı. Ukrayna için silah ve diğer yardımların süreceğini aktardı.

Norveç’in eski başbakanı, ülkesinde yaptığı açıklamada, “Bu tür saldırgan politikanın başarılı olmaması bizim çıkarımızadır” şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

“Savaş Rusya ile NATO Arasında Olsaydı Daha Kötü Olurdu”

Ukrayna’da yaşanan olayları ‘korkunç’ olarak tanımlayan Stoltenberg, savaş eğer Rusya ile NATO arasında olsaydı çok daha kötü olacağı tahminini paylaştı.

Rusya’nın özel askeri operasyon olarak tanımladığı işgali, mevcut dünya düzenine bir saldırı olarak nitelendirdi. NATO’nun savaşın büyümesini ve tüm dünyaya yayılmasını önlemek zorunda olduğunu ifade etti.

Rusya lideri Vladimir Putin’in Gürcistan, Moldova ya da Ukrayna’ya yaptığı saldırıyı herhangi bir NATO üyesi ülkeye yapmaya çalışması durumunda tüm NATO üyelerinin derhal dahil olacağı uyarısında bulundu.

Ukrayna işgalinin NATO ile bağlantısı olmayan Finlandiya ve İsveç’i üyelik aramaya yönelttiğini söyledi.

İki ülkenin üyelik talebi, 30 üye devletin 23’ü tarafından onay aldı. En son ABD tarafından da Finlandiya ve İsveç’e onay geldi.

Beyaz Saray’dan bugün yapılan açıklamada, senatonun iki ülkenin NATO’ya katılımını ezici bir çoğunlukla onayladığı duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.