Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

NATO’dan Önemli Açıklama: Türkiye ile Dayanışma İçindeyiz

Gün içinde NATO tarafından yapılan açıklamada Türkiye ile dayanışma vurgusu yapıldı ve Rusya-Ukrayna savaşı değerlendirildi. İşte detaylar;
NATO’dan Önemli Açıklama: Türkiye ile Dayanışma İçindeyiz
HABER GİRİŞ

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında gün içinde duyurulan bildiride önemli başlıklar yer aldı. Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna’ya verilen desteğe dikkat çekildi ve terör örgütü PKK’nın eylemlerinin sonucunda konuyla ilgili olarak Türkiye ile dayanışma mesajı verildi. NATO’nun tüm müttefikleriyle tehditlere karşılık vereceği aktarıldı.

Yapılan açıklamada, terörün her türlüsünün kınandığı, son korkunç terör saldırıları sonrasında can kayıplarının yasını tutan Türkiye ile dayanışma içinde olunduğu duyuruldu. NATO’nun caydırıcılığı ve savunmasının kuvvetlendirilmesi kapsamında çalışmaların süreceği vurgulandı.

İttifakın kritik altyapılarına yönelik her türlü tehdide birlik ve kararlılık faktörleri içinde karşılık verileceği kaydedildi.

NATO, Rusya ile savaşan Ukrayna’ya verilecek destek hususunda asla geri adım atılmayacağına dikkat çekti ve savaşın sorumlusu olarak Rusya gösterildi.

Rusya’nın sivil vatandaşlara yönelik zulüm, sürgün, işkence ve barbarca davranışlar sergileyerek insan haklarını ihlal ettiği belirtildi. Ukrayna’nın zarar gören enerji altyapısının tamiri ve hava saldırısından korunması için NATO’nun desteğinin devam edeceği paylaşıldı. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.