Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

NATO’dan Türkiye Açıklaması: Harekete Geçmeliyiz

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya ve İsveç’in üyeliği ve Türkiye’nin duruşuna dair açıklamalarda bulundu.
NATO’dan Türkiye Açıklaması: Harekete Geçmeliyiz
Yorum

Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik başvurusu yapmasının ardından, yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Türkiye’den bu konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, iki ülkenin NATO’Ya üyeliğine olumlu bakılmadığı ve terör örgütlerine ev sahipliği yaptıkları vurgulanmıştı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, NATO bünyesindeki fikir ayrılıklarına çözüm bulabileceklerini belirterek, İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğine dair kararın hızlı bir şekilde çıkması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin öne sürdüğü endişeleri ele aldıklarını belirten Stoltenberg, “Önemli bir müttefikimiz güvenlik endişelerini dile getirdiğinde bu konuda harekete geçmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Dün Finlandiya ile İsveç, NATO’ya üyelik başvurularını resmen gerçekleştirdi. Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan bu gelişmeyle ilgili son açıklamasında, iki ülkenin üyeliğine hayır diyeceklerini belirterek, Finlandiya ve İsveç için NATO kapısını kapatmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu