Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nasdaq İlk Çeyrek Karı Mali Suçla Mücadele Desteği ile Beklentiyi Aştı

Finans şirketi Nasdaq, ilk çeyrekte beklentilerin üzerinde bir gelir bildirimi gerçekleştirdi. Detaylar haberde…
Nasdaq İlk Çeyrek Karı Mali Suçla Mücadele Desteği ile Beklentiyi Aştı
HABER GİRİŞ

Finans şirketi Nasdaq, yılın ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket, mali suçla mücadele yazılımına olan talebin, borsa operatörünün endeksleme operasyonlarına faydası ve halka arzdaki düşüşü hafifletmesine yardımcı olması nedeniyle, ilk çeyrek karı Wall Street tahminlerini geride bıraktı.

Nasdaq mali suçlarla mücadele (AFC) kapsamında Verafin adlı yazılıma 2,75 milyar dolar yatırım yaptı. Kara para aklamayı ve mali dolandırıcılığı tespit etmeye, soruşturmaya ve raporlamaya yardımcı olmak için AFC bulut tabanlı platformunu kullanan yaklaşık 2.500 banka ve kredi birliğine sahip olan borsa operatörü, 1 trilyon doların üzerinde varlık tutan bir bankayı kayıt altına aldı.

AFC biriminden elde edilen gelir, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 17 artarak 84 milyon dolara ulaştı. Net alım satım hizmetleri gelirleri, artan faiz oranları, yüksek enflasyon ve bankacılık krizinin oynaklığının alım satım seviyelerini artırmasıyla yüzde 1 artışla 267 milyon dolara yükseldi.

Borsada işlem gören ürünler tarafından yaygın olarak referans alınan ve şirkete lisans ücreti sağlayan Nasdaq endekslerinden elde edilen gelir, yüzde 9,8 düşüşle 110 milyon dolara geriledi.

Nasdaq’ın ana borsası, piyasa oynaklığı özel şirketleri kenarda tuttuğundan, bir yıl önce 70 halka arza kıyasla bu çeyrekte 40 halka arza ev sahipliği yaptı. İşlem bazlı giderler hariç net gelir ise yüzde 2 artışla 914 milyon dolara yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.