Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk’tan Seçim Mesajı! “Twitter’ın Tarafsızlığı Sorgulandı”

Teknoloji girişimcisi Elon Musk'ın, Twitter'ı satın almasından sonra ABD ara seçimleri öncesinde yaptığı paylaşım dikkat çekti. İşte detaylar...
Musk’tan Seçim Mesajı! “Twitter’ın Tarafsızlığı Sorgulandı”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milyarder isim Elon Musk’ın, Twiter’ı satın almasından bu yana attığı adımlar dikkat çekiyor. En son Twitter’da çalışanların yarısını işten çıkarmakla gündeme gelen Musk’ın, bugün gerçekleşecek olan ABD ara seçimleri öncesi yaptığı paylaşım tepki çekti.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, bağımsız fikirli seçmenlere hitap ederek şu paylaşımda bulundu:

“Paylaşılan güç, her iki tarafın da en kötü aşırılıklarını engeller, bu nedenle, Başkanlığın Demokratik olduğu göz önüne alındığında, Cumhuriyetçi bir Kongre için oy vermeyi öneriyorum.”

Elon Musk ABD Ara Seçim
Kaynak: Twitter

Ayrıca “Sert Demokratlar veya Cumhuriyetçiler asla diğer tarafa oy vermezler, bu yüzden kimin sorumlu olduğuna gerçekten karar verenler bağımsız seçmenlerdir!” açıklamasında bulundu.

Elon Musk ABD Ara Seçim
Kaynak: Twitter

Musk’ın, sahip olduğu sosyal medya platformundan bu paylaşımı tarafsız kalması hakkında sorulara neden oldu.

GCM Yatırım Banner

“Burası Bizim Kasaba Meydanımız Değil”

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Syracuse Üniversitesi’nde sosyal medya ve siyaset eğitimi veren profesör Jennifer Stromer-Galley, herhangi bir CEO’nunn bir siyasi partisini desteklemesinin, dünyanın en yüksek profilli bilgi ekosistemlerinden birinin sahibi olan kişinin bunu yapmasının farklı şeyler olduğunu dile getirdi.

Stromer-Galley, sosyal medya platformunun sadece şirketler ve bir iş değil aynı zamanda kamusal bir alan olduğuna işaret etti. “Burası bizim kasaba meydanımız değil” ifadesinde bulundu.

Musk, Nisan ayında Twitter’ı satın almayı kabul etmesinden sonra, Twitter’ın halkın güvenliğini hak etmesi için politik olarak tarafsız olması gerektiğini belirten bir paylaşım yapmıştı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra yakın bir zamanda ABD Başkanı Joe Biden’dan tepki geldi. “Hepimiz endişeleniyoruz. Elon Musk dışarı çıkıyor ve tüm dünyaya yalanlar saçan bir kıyafet satın alıyor. Amerika’da artık editör yok. Nasıl olur? Çocukların tehlikede olanı anlayabilmesini mi bekliyoruz?” açıklamalarında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın