Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk’tan Petrol ve Doğal Gaz Açıklaması: Şeytanlaştırılmamalı

Tesla kurucusu ve CEO’su Elon Musk, enerji kullanımında petrol ve doğal gazın şeytan gibi görülmemesi gerektiğini söyledi. Detaylar haberde...
Musk’tan Petrol ve Doğal Gaz Açıklaması: Şeytanlaştırılmamalı
HABER GİRİŞ

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, dünyada tartışılan petrol ve doğal gazın kullanımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Musk, gezegeni korumak için karbon emisyonlarını azaltmanın önemli olduğunu ancak orta vadede petrol ve doğal gazın şeytan gibi gösterilmemesi gerektiğini söyledi.

Musk’ın açıklaması, bu haftanın başlarında yaklaşık 200 ülkeden temsilciler, COP28 iklim zirvesinde en kötü senaryoyu önlemek amacıyla küresel fosil yakıt tüketimini azaltmaya başlama konusunda anlaşmalarını takip ediyor.

Milyarder isim iklim değişikliğine ilişkin endişelerin abartıldığını belirterek, çevre hareketinin çok ileri gitmiş olabileceğini ve insanların geleceğe olan inancını kaybetmesine neden olabileceğini ifade etti.

Kendisini bir çevreci olarak gördüğünü söyleyen Musk, uzun vadede endüstrilerin fosil yakıtları yakarak topraktan aldıkları milyarlarca ton karbonu azaltmasının ve atmosfere salınmasının önemli olduğunu belirtti.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, Kasım ayında yaptığı açıklamada, petrol ve gaz endüstrisinin COP28’de bir dönüm noktasıyla karşı karşıya olacağını söylemişti.

GCM Yatırım Banner

IEA raporunda, küresel iklim hedeflerine uyumun sağlanması için 2030 yılına kadar yıllık yatırımlarında temiz enerjinin payının artması gerektiğine vurgu yapmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.