Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk’tan Çalışanlarına Manifesto: Ya Kabul Edin Ya İşten Çıkın

Elon Musk, bu sefer de Twitter çalışanlarına gönderdiği yeni mesajla sorun çıkaranları bir tercih yapmaya zorladı. Haberin detayları aşağıda;
Musk’tan Çalışanlarına Manifesto: Ya Kabul Edin Ya İşten Çıkın
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknoloji milyarderi Elon Musk, Twitter personeline yeni bir mesaj göndererek yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çalışanlara gönderdiği mesajda gelecek dönemdeki yoğun iş temposuna ayak uyduramamaları durumuna karşılık Perşembe gününe kadar işten ayrılmalarını istedi.

Çalışanlarına gönderdiği mesajda iki seçenek sunan Musk, bunlarında yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmayı kabul etmek ya da üç kişilik kıdem paketi ile işten ayrılmak olduğunu belirtti.

Perşembe akşamına kadar yeni Twitter düzenini onaylayan bağlantıya çalışanların tıklamaması durumunda istifa etmiş sayılacağını ekledi. Ayrıca söz konusu mesajda Musk, “Kararınız ne olursa olsun, Twitter’ı başarılı kılma çabalarınız için teşekkür ederiz.” diyerek dikkat çekti.

Son Derece Sert Olmamız Gerekecek!

Tesla’nın da CEO’su Musk çalışanlarına gönderdiği mesajda, “İleriye dönük olarak, çığır açan bir Twitter 2.0 oluşturmak ve giderek daha rekabetçi hale gelen bir dünyada başarılı olmak için son derece sert olmamız gerekecek.” diyerek gelecek adımlarına dair ipucu verdi.

Çalışmaların uzun ve yoğun geçeceğini bildiren Musk, yalnızca istisnai performansların geçerli not teşkil edeceğini vurguladı. Bundan sonraki sürecin Twitter’ın liderliğinde, çok daha mühendislik odaklı olacağına işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Twitter çalışanlarını oluşturacak olan kadroda, iyi derecede kod yazan kişilerin ekibin çoğunluğunu oluşturacağını ve böylelikle de en büyük etkiye sahip olacağını savundu.

Elon Musk’ın İşten Çıkarma Süreci

Musk Kasım ayının başlarında Twitter’da çalışanlarına küresel iş gücünü azaltmak adına zorlu bir süreçten geçileceğini belirten bir mail göndermişti. Twitter sistemlerinin ve müşteri verilerinin güvenliği için ofislerin geçici olarak kapatılacağı da söylenmişti.

Bunlara ek olarak tüm yaka kartlarının da erişimlerinin askıya alınacağına işaret edilmişti. Sonrasında Musk’ın 3 bin 700 kişiyi işten çıkarmasıyla ilgili konunun muhatapları tarafından dava açılacağı açıklanmıştı.

Musk geçen hafta ise çalışanlarını ofise geri çağırmış, ileriki zorlu sürece kendilerini hazırlamaları konusunda uyarmıştı. İyimser mesajlar vermeyeceğini kaydederek, her çalışanının haftada en az 40 saat ofiste bulunmasını istemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.