Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Musk’ın Açıklamalarını Twitter Belgeleri Yalanlıyor

Musk'ın neredeyse tüm reklam verenlerin geri geldiğine ilişkin ifadelerine karşı dahili bir Twitter belgesi, reklam gelirinin yüzde 59 düştüğüne işaret etti.
Musk’ın Açıklamalarını Twitter Belgeleri Yalanlıyor
HABER GİRİŞ

Sosyal ağ hizmeti olan Twitter’ı satın almasının ardından gündemden düşmeyen Amerikalı milyarder Elon Musk, Nisan’daki açıklamasında şirkette işlerin fena gitmediğini belirtmişti Ancak Musk, doğru bir alıcı bulunursa Twitter’ı elden çıkarabileceğine de işaret etmişti.

Geçen günlerdeyse Musk, Twitter’ın reklam işinin yükselişte olduğunu bildirmişti. Neredeyse tüm reklam verenlerin geri döndüğünü belirterek, sosyal medya şirketinin yakında kârlı hale gelebileceğini savunmuştu.

Son zamanlarda Twitter için olumlu açıklamalarıyla gündem oluşturan Musk’ın söylemleri üzerine New York Times’ın şirket içi belgelere dayandırdığı haber dikkat çekti.

Twitter, ABD’nin Haftalık Satış Tahminlerinin Altında Kalıyor

Haberde, Twitter’ın 1 Nisan’dan Mayıs’ın ilk haftasına kadar olan beş haftalık ABD reklam gelirinin bir önceki seneye kıyasla yüzde 59 düşerek 88 milyon dolara gerilediği paylaşıldı.

Bloomberg HT haberinde söz konusu belgede, şirketin düzenli olarak ABD haftalık satış tahminlerinin altında kaldığı ve bazen yüzde 30’a kadar düştüğü vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

New York Times’ın şirket içi belgelerine ve Twitter’ın yedi mevcut ve eski çalışanına göre düşüş performansının yakın zamanda iyileşmesininse olası olmadığı bildirildi.

Twitter’ın performansının yakın zamanda iyileşmesinin beklenmediğine işaret edilerek, reklam verenlerin artan nefret söylemi ve pornografideki reklamları azaltılabileceğine ilişkin endişeleri bulunuyor.

Başka bir belgeye göreyse şirketin bu ayki ABD reklam gelirinin bir yıl öncesine kıyasla her hafta en az yüzde 56 düşeceği tahmin ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.