Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Musk Twitter’ı Gözden Çıkardı İyi Bir Müşteri Çıkarsa Satabilir

Açık artırma yöntemiyle Twitter’ın logosu dahil çoğu eşyasını satan Musk’tan yeni bir çıkış geldi. Medya patronu, unvanından vazgeçebileceği sinyalini verdi.
Musk Twitter’ı Gözden Çıkardı İyi Bir Müşteri Çıkarsa Satabilir
Yorum

Amerikalı milyarder Elon Musk, geçen yıl Twitter’ı satın aldıktan sonra sosyal ağlarda birinci sırada gündem yaratmaya devam ediyor. Tesla ve SpaceX şirketlerinin patronu olan medyatik isim, BBC’ye konuştu. Twitter’ın sohbet kanalından canlı yayında paylaşılan ve 3 milyon kişi tarafından izlenen röportajda dikkat çeken açıklamalar yaptı.

44 milyar dolara aldığı sosyal medya uygulamasının devralış sürecinin sancılı geçtiğini ifade eden Musk, Twitter’ı satıl aldığından dolayı pişmanlık duyup duymadığına ilişkin, “Acı seviyesi oldukça yüksekti. Bu bir parti gibi değildi” dedi.

Stres seviyesi yüksek olsa da şirkette işlerin fena gitmediğini, doğru bir alıcı bulunursa Twitter’ı elden çıkarabileceğini açıkladı.

Mavi Tik Kalkıyor

Sosyal medya devine getirdiği yeni kuralları dünya çapında yakından takip edilen Musk, para kazanmak için mavi tik sembolüne getirdiği abonelik ücretine açıklık getirdi.

Ünlü girişimci, hesaplardaki mavi tik sembolünün gelecek haftadan itibaren kaldırılmaya başlanacağını paylaştı.

Eskiden ücretsiz olan ve abonelik gerektirmeyen mavi tik uygulaması sarı tike evrilecek ve aylık ücret tahsil edilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu