Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Musk: Twitter’ın Nakit Akışı Düşen Reklam Gelirleri ile Negatif

Twitter CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformunun nakit akışının negatif olduğunu söyledi. Detaylar şöyle...
Musk: Twitter’ın Nakit Akışı Düşen Reklam Gelirleri ile Negatif
Son Güncelleme: 
Yorum

Elon Musk, reklam gelirlerindeki yaklaşık yüzde 50’lik düşüş ve ağır borç yükü nedeniyle Twitter’ın nakit akışının negatif kaldığını söyledi. Musk, “Başka herhangi bir lükse sahip olmadan önce pozitif nakit akışına ulaşmamız gerekiyor” diye konuştu.

Musk, Ekim ayında Twitter’ı satın aldıktan sonra, sosyal medya şirketi, binlerce çalışanın işten çıkarılması, gevşek içerik denetimiyle ilgili eleştiriler ve reklamlarının uygunsuz içeriğin yanında görünmesini istemeyen birçok reklamverenin çıkışı dahil olmak üzere aylarca süren bir kaosla karşı karşıya kaldı.

Milyarder ismin, Comcast’in NBCUniversal’daki eski reklam şefi Linda Yaccarino’yu CEO olarak işe alması, abonelik gelirini artırmaya çalışırken bile reklam satışlarının Twitter için bir öncelik olmaya devam ettiğinin sinyalini verdi. Yaccarino, Haziran başında Twitter’da çalışmaya başladı.

Sosyal medya devi, belirli içerik oluşturucuların, siteye daha fazla içerik oluşturucu çekmek amacıyla şirketin kazandığı reklam gelirinin bir kısmını almaya hak kazanacağını söyledi. Bunun yanı sıra Meta’nın sosyal medya girişimi Threads’e ilgi büyük oldu.

Twitter geçtiğimiz günlerde Threads’i geliştiren Meta’yı dava açmakla tehdit etti. Sosyal medya devi, Meta’yı, Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı bir şekilde kötüye kullanmakla suçluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu