Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Muş Açıkladı: 1,6 Milyon EYT’liye Emekli Aylığı Bağlandı

Seçim vaadi olarak hayata geçirilen EYT düzenlemesiyle 1,6 milyon vatandaşa emekli maaşı bağlandı. Milletvekili Muş, düzenleme hakkında bilgi verdi.
Muş Açıkladı: 1,6 Milyon EYT’liye Emekli Aylığı Bağlandı
Yorum

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’na başkanlık eden AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, konuşmasında emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi kapsamında emeklilik hakkı kazananlar hakkında bilgi verdi.

EYT düzenlemesi hakkındaki soruları yanıtlayan Muş, seçim müjdeleri arasında yer alan düzenlemeden Mart ayından bugüne 2 milyona yakın başvuru alındığını kaydetti.

Başvuruların kısa sürede işleme konduğunu ve çok sayıda vatandaşın düzenlemeden faydalandığını paylaşarak, 1,6 milyon kişiye emekli aylığı bağlandığını açıkladı.


Eski Ticaret Bakanı Muş, “Henüz aylık bağlanmamış sigortalılar, hizmet birleştirmesi gereken, ilgili kurum yazışmaları yapılarak, yazışma sonucuna göre aylığına hak kazanma durumu tespit edilecek sigortalılardır” diye ekledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu