Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MSB İki Gemisini Depremzedeler için Revire Dönüştürdü

Depremzedelerin sağlık hizmetleri için eczacılardan sonra Milli Savunma Bakanlığı da harekete geçti. Bakanlığın 2 gemisi hastane hizmetleri için tahsis edildi.
MSB İki Gemisini Depremzedeler için Revire Dönüştürdü
HABER GİRİŞ

Depremin dördüncü gününde afet alanlarında vatandaşlar, AFAD yetkilileri, sivil toplum kuruluşları ve Mehmetçik birlikte çalışıyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yapılan çalışmaları sosyal medya hesabından anlık olarak paylaşıyor.

MSB’nin yaptığı paylaşımda, sahada arama-kurtarma çalışmalarının yanı sıra yardım malzemelerinin dağıtımı ve çadır kurma faaliyetlerinin de yürütüldüğü söylendi.

İçme suyuna erişimde sorun yaşanması üzerine devreye giren MSB’nin bölgede su dağıtımına yoğunluk verdiği aktarıldı.

Depremzedelerin gıda, su, giyim ve barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesi için de bakanlığın devreye girdiği öğrenildi.

Bakanlığa ait iki geminin revire dönüştürüldüğü ve sağlık hizmetlerinin sağlanabilmesi için gerekli teçhizatların Sağlık Bakanlığı ile birlikte hazırlandığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
MSB Twitter Açıklama
Kaynak: Twitter

MSB gibi Türk Eczacıları Birliği (TEB) de depremzedelerin sağlık ihtiyaçları için harekete geçtiğini duyurmuştu.

Ülke genelinde eczacılar yaptıkları 100 milyon TL’lik yardımlarla ilaca ulaşım sorunu yaşayan depremzedeler için afet alanlarına seyyar eczaneler konuşlandırmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın