Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Motorine Döviz Kuru Artışları Sonrası Büyük Zam Yolda

Döviz kurlarında yaşanan son artış sonrası motorine yeni bir zam daha yapılacak. Fiyat artışı bu geceden itibaren geçerli olacak. İşte detaylar…
Motorine Döviz Kuru Artışları Sonrası Büyük Zam Yolda
Yorum

Son günlerde MTV ve ÖTV artışlarının yanı sıra döviz kurlarındaki yukarı yöndeki hareket, akaryakıt fiyatlarını artırmaya devam ediyor. Dövizdeki artış sonrası motorine büyük bir zam daha geliyor.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre bu geceden geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 lira 55 kuruş artış uygulanacak. Gelecek zam ile beraber motorinin litre fiyatı İstanbul’da 33,87 TL’ye, Ankara’da 34,35 TL’ye, İzmir’de 34,53 TL’ye yükselmiş olacak. Açıklamada benzinin litre fiyatı için bir zam beklentisi olmadığı kaydedildi.

Benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 34,05 TL, Ankara’da 34,53 TL, İzmir’de 34,64 TL seviyesinde bulunuyor. Fiyatlar, iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ortasında, döviz kurlarındaki artış sürüyor.

Dolar kuru 27 TL’nin üstü seviyeleri test etti ve an itibarıyla 26.92 TL’de bulunuyor. Diğer yandan petrol piyasasında yaşanan gelişmeler de akaryakıt fiyatları üzerinde belirleyici oluyor. Ham petrolün varili 75 seviyesinde bulunuyor.

Seçim sonrası iki ay içerisinde motorinde yaşanan artış yüzde 80’e aştı. Daha önce ÖTV oranında yapılan artışın ardından, benzin ve motorinde 6 liralık fiyat artışı meydana gelmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu