Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Motorinde Petrol Etkisi: Fiyat Değişikliği Beklentisi

Petrol fiyatlarının artışı sonrası motorinde bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinde fiyat artışı olması bekleniyor. Ayrıntılar geliyor...
Motorinde Petrol Etkisi: Fiyat Değişikliği Beklentisi
HABER GİRİŞ

Petrol ve döviz piyasasında yaşanan hareketler sonrası akaryakıt fiyatlarına yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Son olarak petrolün varil fiyatında yaşanan artışlar motorinde yeni zam beklentisini oluşturdu.

Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre motorinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,34 TL artış gerçekleşmesi bekleniyor. Benzin fiyatında ise herhangi bir değişiklik beklentisi bulunmuyor.

Zamla birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 40,62 TL’ye, Ankara’da 41,60 TL’ye, İzmir’de 41,99 TL’ye yükselecek. Benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 40,26 TL, Ankara’da 41,21 TL, İzmir’de 41,47 TL seviyesinde bulunuyor.

Türkiye’de perakende akaryakıt fiyatları, bölgesel rekabet koşulları dikkate alınarak belirleniyor. Rafineri fiyatları, Akdeniz – İtalyan piyasasında yayınlanan CIF Akdeniz ürün fiyatlarına göre belirlenirken, bu fiyata ÖTV ve EPDK payı eklenerek KDV’siz rafineri satış fiyatı elde ediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.