Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley Bitcoin’in Düşeceği Yeni Seviyeyi Açıkladı

FTX krizi nedeniyle kayıplarını artıran Bitcoin için yeni bir tahmin yapıldı. Analistler yeni bir dip seviye bekliyor. İşte detaylar…
Morgan Stanley Bitcoin’in Düşeceği Yeni Seviyeyi Açıkladı
HABER GİRİŞ

Bitcoin geçen haftadan bu yana ayı trendinde hareketini sürdürdü ve 15.500 dolara gerileyerek son iki yılın en düşük seviyelerini test etti. Dijital varlık buradan toparlanmaya çalışıyor ve 16.800 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analistler ise BTC’de düşüşün süreceğine dair yeni bir tahminde bulundu. Morgan Stanley analistleri teknik görünüme atıfta bulunarak, “Bitcoin şimdi son haftalarda bir destek alanı olan 18.000 doların altına düştü. İzlenecek sonraki seviyeler, 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.500 ve 12.500 dolar seviyesi” notunu düştü.

Destek kırılmaları genellikle kayda değer bir düşüş veya ralli getirir. Teknik analize göre bir varlık konsolidasyon sırasında potansiyel enerji oluşturur ve bu enerji, aralığın sonunda ihlal edildiği yönde serbest bırakılır. Konsolidasyon ne kadar uzun olursa, kırılma sonrası hareket o kadar büyük olur.

BTC konsolidasyon kırılımı
Kaynak: Momentum Structural Analysis

Teknik modeller çoğu zaman yanıltıcı olmakla beraber, analistler olumsuz makroekonomik koşullar ve FTX’in çöküşü gibi durumlar nedeniyle, Bitcoin için daha fazla acı görülebileceğini belirtti. Delphi Digital analistleri ise 14.000 ila 16.000 dolar arasında destek olduğunu kaydetti.

Momentum Structural Analysis’in kurucusu Michael Oliver, Bitcoin’de yeni dip sürecinin başlamış olabileceğini, ancak piyasanın yakın zamanda bir dip bulamayabileceğini söyledi. Fiyatın uzun süredir devam eden yatay aralıktan aşağı sarktığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Oliver haftalık notunda, çeşitli ölçütlere dayanarak, daha düşük seviyelerin görülebileceğini belirterek, piyasanın Aralık ayına kadar etkili bir dip seviyesi bulamayabileceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.