Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Morgan Stanley ABD Hisselerindeki Düşüş Sonrası Yatırımcıları Uyardı

Morgan Stanley Wealth Management, yatırımcıları ABD hisse senetlerindeki son düşüşe karşı uyardı. Detaylar geliyor…
Morgan Stanley ABD Hisselerindeki Düşüş Sonrası Yatırımcıları Uyardı
HABER GİRİŞ

Morgan Stanley Wealth Management tarafından paylaşılan bir nota göre, ABD hisse senetlerindeki değerler ayı piyasasının başlangıcı olan 2022’de görüldüğü gibi aşırı seviyelere geri döndü. Bu nedenle yatırımcıların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Lisa Shalett liderliğindeki küresel yatırım komitesi, ABD hisse senedi piyasasının fiyat-kazanç çarpanlarının genişlemesinin erken göründüğünü, çünkü mevcut ayı piyasası başladığında ulaşılan yüksek seviyelere geri döndüklerini bildirdi.

ABD’de büyük hacimli hisse senetlerinin bir göstergesi olan S&P 500 endeksi, Haziran 2022’de resmi olarak bir ayı piyasasına girdi.

FAAMG hisse grubu ve S&P 500 grafiği
Kaynak: MarketWatch

Morgan Stanley’in yaptığı analizde, teknoloji ağırlıklı hisse senedi olan FAAMG değerlemelerinin 2022 yazının sonlarında zirveye ulaştığını, S&P 500’ün ise bu hisseleri çıkardığında Haziran ayında görülen seviyelere geri döndüğüne yer verildi. Bunun S&P 500’ün bir ayı piyasasını onayladığı olduğu belirtildi.

Raporda, Federal Rezerv’in yüksek enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırmaya devam etmesi halinde, borsalar üzerinde yaklaşan bir durgunluktan söz edilebileceğine dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Morgan Stanley Wealth Management’ın küresel yatırım komitesi, “2023 için S&P 500 kazanç tahminleri yıldan yıla yüzde 12’den fazla düştü ve hisse başına 222 dolar ile yetersiz kar artışına işaret ediyor” açıklamasını yaptı.

Yukarı yönlü hareketin faiz oranları yükselirken bile fiyat artışlarından kaynaklandığına yer verilen raporda, yatırımcılara dikkat etmeleri önerildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın