Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moody’sten Gri Liste Yorumu: Yabancı Yatırımcıyı Çekebilir

Moody’s yetkilisi Mali Eylem Görev Gücü’nün Türkiye’yi gri listeden çıkarmasına dikkat çekti ve Türkiye’nin itibarının artacağını söyledi. İşte detaylar;
Moody’sten Gri Liste Yorumu: Yabancı Yatırımcıyı Çekebilir
HABER GİRİŞ

Yurt içi piyasaların uzun süredir beklediği gelişme 28 Haziran’da gerçekleşti. Mali Eylem Görev Gücü (FATF), yapılan toplantı sonucunda Türkiye’yi gri listeden çıkardı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, FATF’nin kararının Türkiye’yi nasıl etkileyeceğini açıkladı.

Moody’s Sektör Uygulama Lideri Daoud, bu gelişmenin Türkiye’nin itibarını uluslararası alanda artırabileceğini ve yabancı yatırımları güçlendirebileceğini belirtti.

Daoud, Türkiye’nin FATF gri listesinden çıkarılmasının hükümetin kara para aklama ve terörün finansmanıyla mücadelelerini güçlendirmede kaydettikleri önemli ilerlemenin göstergesi olduğunu vurguladı.

Gün içinde Hazine ve Maliye Bakanlığı da konuyla ilgili açıklama yaparak Türkiye’nin gri listeden çıktığını ifade etti. Elde edilen sonuç ile finansal sisteme güvenin daha da artacağı, hedeflere ulaşmanın kolaylaşacağı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.