Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moody’s Bombası: Türkiye’nin Kredi Notu Ne Diyor?

Moody's, Türkiye için yayımladığı kredi görüşü raporunda olumlu senaryoda dahi toparlanmanın zaman alabileceği konusunda uyardı. Detaylar haberde;
Moody’s Bombası: Türkiye’nin Kredi Notu Ne Diyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından Türkiye için “Kredi Görüşü” raporu paylaşıldı. Raporda, Türkiye’de kurumsal kapasitede toparlanmanın pozitif senaryoda dahi zaman alacağına işaret edildi.

Moody’s tarafından sadece abonelerle paylaşılan Türkiye raporunda, “Kredi görüşümüz, olumlu bir senaryoda bile toparlanması zaman alacak kurumsal ve yönetişim gücündeki erozyona karşı ekonomik gücü ve ılımlı borcu yansıtmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Raporda Türkiye’nin ekonomik gücünün ve ılımlı borcunun, en iyi senaryoda bile kurumsal ve yönetişimdeki zayıflıkları yansıttığının altını çizdi.

Geçen hafta Cuma günü Moody’s Türkiye’nin kredi notuna ilişkin güncelleme yapılmadığını açıklamıştı.

Kredi derecelendirme kurumu, Ağustos 2022 döneminden bu yana Türkiye’nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin 6 kademe altı olan “B3” seviyesinde ve not görünümünü “durağan” olarak değerlendiriyor.

GCM Yatırım Banner

Moody’s tarafından kredi notu değerlendirmeleri belirli periyotlarla yayımlanır. Bu kapsamda Türkiye’nin kredi notu ve görünümü ile ilgili kurumun gelecekte yapacağı değerlendirmeleri takip etmek önemlidir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın