Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Moody’s, ABD’de Enflasyonun Hanehalkı Harcamalarına Etkisini Açıkladı

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD'de Ekim ayı tüketici fiyat endeksi verileri sonrası hanehalkı harcamalarındaki son durumu paylaştı.
Moody’s, ABD’de Enflasyonun Hanehalkı Harcamalarına Etkisini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Derecelendirme kuruluşu Moody’s’in ABD Ekim enflasyon verilerine ilişkin analizine göre ortalama bir Amerikan hanesi bir yıl önce aynı mal ve hizmetleri satın almak için ayda 433 dolar daha fazla harcama yapıyor. Bir önceki araştırma Eylül ayında 445 doları işaret ediyor.

Aydan aya düşüş olsa da enflasyon hanehalkları üzerinde baskı unsuru olmaya devam ediyor. Moody’s ekonomisti Bernard Yaros, “Ekim ayında enflasyonun beklenenden düşük olmasına rağmen, hanehalkı artan tüketici fiyatlarının baskısını hâlâ hissediyor” açıklamasında bulundu.

Enflasyonda En Kötüsü Görüldü mü?

ABD’de Ekim ayında enflasyon beklentilerin de altında gelerek yüzde 7,7 olarak açıklandı. Bu Haziran ayındaki yüzde 9,9’luk zirve sonrası yaşanan düşüşün bir parçası olarak geldi. Yaros, en yüksek enflasyonun muhtemelen geride kaldığına dair daha fazla işaret gördüklerini belirterek, bunun bir miktar rahatlama sağlayacağını kaydetti.

California Financial Advisors’ın mali danışmanı Madeline Maloon, ilk olarak, sabit harcamaları isteğe bağlı harcamalardan ayırmanın çok önemli olduğunu söyledi. Maloon, sabit giderleri kısmanın daha az esneklik taşıdığını belirtti.

Ekonomist, hane halkının şu tür sorular sorması gerekebileceğini ekledi: Bu yeni araba gerekli mi? Bunun yerine kullanılmış bir araba veya daha ucuz bir model satın alabilir miyim? Bir ev tadilatı gerekli mi yoksa beklemeye alınabilecek ve farklı bir zamanda yeniden değerlendirilebilecek bir şey mi?

GCM Yatırım Banner

Certified Financial Group’un başkanı ve CEO’su olarak görev yapan sertifikalı bir finansal planlamacı olan Joseph Bert ise her satın alma kararının genellikle bir alternatifi olduğunu ve para biriktirmeye çalışan insanların mümkün olduğunca daha ucuz bir seçenek arayabileceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.