Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mısır İsrail’e Çağrı Yaptı: Derhal Son Verilmeli!

İsrail’in ardı arkası kesilmeyen saldırılarına Mısır’dan tepki geldi. Mısır Dışişleri Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada saldırılara derhal son verilmesi gerektiğini vurguladı.
Mısır İsrail’e Çağrı Yaptı: Derhal Son Verilmeli!
HABER GİRİŞ

Günlerdir dünyanın gündeminde olan İsrail – Filistin arasındaki savaş, yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği dramatik bir senaryoya dönüştü. İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki bir hastaneyi vurması sonucunda en az 500 sivilin hayatını kaybettiği bilinirken Mısır’dan konuya yönelik tepki gecikmedi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, Mısır Arap Cumhuriyeti’nin İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki el-Ehli Baptist Hastanesini bombalayarak yüzlerce masumun hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı en güçlü ifadelerle kınadığını vurguladı.

Sivil tesislerin kasıtlı olarak bombalandığı belirtilen açıklamada, bunların uluslararası ve insani hukukun ciddi bir ihlali olduğu aktarıldı. İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki sivil halka yönelik toplu cezalandırma politikalarına son vermesi yönünde çağrı yapıldı.

Başta büyük ve nüfuz sahibi ülkeler olmak üzere tüm ülkelerden ihlalleri durdurmak için harekete geçmesi ve bunları açıkça kınaması talep edildi. Gazze’ye insani yardımların ulaştırılabilmesi için Refah Sınır Kapısı’na düzenlenen saldırıların durdurulması gerektiği vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sosyal medya hesabı üzerinden düzenlenen saldırıları kınamıştı. Erdoğan, İsrail’in saldırılarını “vahşet” olarak yorumladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın