Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Minneapolis FED Başkanı: Faiz-Tahvil İlişkisi Belirsiz

Minneapolis Fed Bankası Başkanı Neel Kashkari, faiz-tahvil ilişkisini değerlendirdi. Tahvil getirilerinin faiz görünümü üzerindeki etkisinin belirsiz olduğunu söyledi.
Minneapolis FED Başkanı: Faiz-Tahvil İlişkisi Belirsiz
HABER GİRİŞ

ABD Merkez Bankası (FED) üyesi Neel Kashkari, Minot Devlet Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı belediye binasında yaptığı konuşmada faiz- tahvil ilişkisine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Kashkari, tahvil getirilerinin faiz görünümü üzerindeki etkisinin belirsiz olduğunu söyledi.

Dün yaptığı konuşmada değerlendirmelerde bulunan Minneapolis Fed Bankası Başkanı Neel Kashkari, uzun vadeli Hazine getirilerindeki artışın daha fazla faiz artırımı ihtiyacını azaltacağına henüz ikna olmadığını söyledi.

Kashkari, daha yüksek uzun vadeli getirilerin, enflasyonu geri çekme açısından işe yarayacağını dile getirerek şu açıklamada bulundu:

“Fakat eğer bu yüksek uzun vadeli getiriler, ne yapacağımıza dair beklentileri değiştiği için daha yüksekse, o zaman bu getirileri korumak için aslında onların beklentilerini takip etmemiz gerekebilir.”

“Zafer İlan Etmek için Çok Erken”

Ekonomi için yumuşak iniş olasılığı olumlu göründüğünü ekledi. Bunun yanında istihdam piyasasının ve ekonominin şu ana kadar Fed’in faiz artırımlarına karşı düşündüğünden daha dirençli olduğunu ekledi.

GCM Yatırım Banner

Ekonominin çok güçlü kalması durumunda yavaşlatmak için faiz oranlarını daha da artırmasının gerekebileceğini bildirdi.

Ayrıca daha sert bir iniş riskiyle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyarda bulundu. Zafer ilan etmek için henüz çok erken olduğunu dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.