Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyonların Beklediği Yapılandırma için Kritik Tarih Açıklandı!

Erdoğan’ın duyurduğu yapılandırma ile ilgili detaylar belli oldu. AKP’li Elitaş konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Milyonların Beklediği Yapılandırma için Kritik Tarih Açıklandı!
Yorum

Geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu alacakları için yapılandırma müjdesini kamuoyu ile paylaşmıştı. Yapılandırmanın detayları merak edilirken AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, konuyla ilgili bilgileri verdi.

Elitaş, kanun teklifinin tamamlandığını, vatandaşların tüm borçlarını yapılandırma kapsamına aldıklarını duyurdu. Tüm vergiler, askerlik, daha önce hiç yapılandırmada yer almayan idari para cezalarının, öğrenim kredisi borçlarının, madenlerden devlet hakkı gibi her tür borcun yapılandırılıp ödeneceğini aktardı.

Hazırladıkları teklifte 31 Aralık 2022’yi esas aldıklarını, kanun metninde yurt içi üretici fiyat endeksi (ÜFE) ile ilgili özel bir düzenleme yaptıklarını ifade etti.

Başvuru Tarihi

Elitaş, faydalanmak isteyenlerin 30 Nisan 2023 tarihine kadar ilgili idareye başvurarak yapılandırılan tutarları peşin veya taksitle ödeyebileceğini bildirdi.

Bu kanunda yapılandırılan borçların 48 ayda tahsil edilebileceğini, peşin ödeme halinde yurt içi ÜFE oranından yüzde 90 indirim yapılacağını kaydetti. İdari para cezalarında ise yüzde 5 indirim uyguladıklarını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu