Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyonlarca Çalışan Emeklinin Beklediği Düzenlemede Sona Yaklaşılıyor

Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye verilmesine ilişkin düzenlemenin bu yıl bitmeden yapılması bekleniyor. Detaylar şöyle…
Milyonlarca Çalışan Emeklinin Beklediği Düzenlemede Sona Yaklaşılıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu yıl Cumhuriyetin 100. yılı olması sebebiyle emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ikramiye verilmesini sağlayan düzenleme yapılmıştı. Bu düzenleme sonrası çalışan emekliler de aynı düzenlemeden yararlanmak istediğini belirtmişti.

Hükümet yetkililerinden gelen açıklamalar ise söz konusu ikramiyenin çalışan emekliler için de ödeneceği ve bununla ilgili çalışmaların başladığı yönünde olmuştu. TBMM Genel Kurulu’nda şu günlerde bütçe görüşmeleri gerçekleştiriliyor ve 25 Aralık’ta tamamlanmış olacak.

Görüşmelerin ardından Meclis mesaisine devam edecek ve bu süreçte çalışan emeklilerin beklediği düzenlemenin yapılması bekleniyor. Çalışan emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenlemeyi de içeren kanun teklifinin yılbaşından önce yasalaşması planlanıyor.

AA muhabirinin AK Parti kaynaklarından edindiği bilgilere göre, bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından, Meclis’te ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

Kanun teklifi daha nce TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmişti. Karar Meclis’te yasalaşmasının ardından Resmi Gazete’de yer alacak. Çiftçi ve BAĞKUR’lu esnaf emeklisi başta olmak üzere 4 milyon 689 bin emekli 5 bin TL ödeme imkanından faydalanmış olacak.

GCM Yatırım Banner

Meclis’te bütçe görüşmelerinden önce 43 maddesi kabul edilen 86 maddelik teklifin diğer maddelerinin ele alınması bekleniyor. Bu teklifin Meclis’ten geçmesinin ardından çalışmalara ara verilmesi planlanıyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın