Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyon Dolarlık Sözleşme O Şirketin Hisselerini Yeşillendirdi!

Borsa İstanbul'da NETAS koduyla işlem gören Netaş Telekomünikasyon A.Ş., yeni iş ilişkisi çerçevesinde aldığı siparişe dair duyuruda bulundu. Detaylar;
Milyon Dolarlık Sözleşme O Şirketin Hisselerini Yeşillendirdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde satış gelirlerinde hem TL hem dolar bazında önemli artış kaydeden bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Netaş Telekomünikasyon A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da NETAS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.’den alınan siparişin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Türk Telekom Grubu şirketlerinden TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş’den, Mobil Telekomünikasyon Ekipmanları ve Hizmetleri Tedarik Sözleşmesi ve bu sözleşmeye atfen düzenlenen Ek Protokol kapsamında RAN SWAP Projesi için 2 milyon 696 bin 340 dolar tutarında yazılım ve donanım siparişi aldığı belirtildi.

İş ilişkisinin başlamasının öngörüldüğü tarihin 10 Ocak 2024 olduğu bilgisi verildi.

Ayrıca yeni iş ilişkisinin şirket cirosuna olumlu katkısının olmasının beklendiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunan Netaş Telekomünikasyon A.Ş., dün gerçekleştirdiği açıklamada ise Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’den alınan siparişin detaylarını duyurmuştu.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’den, 2024 yılı yatırımları kapsamında 6,75 milyon dolar tutarında Telco Cloud Server siparişi alındığı bilgisi verilmişti.

NETAS Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yatay seyirle 7.733,72 puandan başlarken haber yazımı itibarıyla yükselerek 7.841,30 puandan işlem görüyor.

NETAS hisseleri, yeni sözleşme desteğini alarak endeksle paralel hareket ederken şu sıralar günlük yüzde 3,3’lük yükselişle 44,4 TL seviyesinde işlem görüyor.

NETAŞ Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 3,7, yüzde 4,2 ve yüzde 24 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın