Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Bilişim Şirketine Turkcell’den Milyon Dolarlık Sipariş

Borsa İstanbul'da NETAS koduyla işlem gören Netaş Telekomünikasyon A.Ş., yeni iş ilişkisi kapsamında aldığı siparişe dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Borsadaki Bilişim Şirketine Turkcell’den Milyon Dolarlık Sipariş
HABER GİRİŞ

Bilgi ve iletişim teknolojilerini özel ve kamu kuruşlarının, savunma sanayisinin ve nihai kullanıcıların yararına sunmak hedefindeki Netaş Telekomünikasyon A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da NETAS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’den alınan siparişin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’den, 2024 yılı yatırımları kapsamında 6,75 milyon dolar tutarında Telco Cloud Server siparişi alındığı bilgisi verildi.

Ayrıca yeni iş ilişkisinin şirket cirosuna olumlu katkısının olmasının beklendiği ifade edildi.

Netaş Telekomünikasyon A.Ş., kısa süre önce yaptığı duyuruda, Turkcell’in bağlı ortaklığı Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri A.Ş’den, Superbox ürün tedariği için 16 milyon 140 bin 300 Çin Yuanı tutarında sipariş alındığı bilgisini vermişti.

GCM Yatırım Banner

Netaş, 2023 yılı dokuz aylık finansal sonuçlarına göre satış gelirlerinde hem TL hem dolar bazında önemli artış kaydetmiş ve gelirleri dolar bazında yüzde 26 büyümeyle 209 milyon dolara çıkararak son yedi yılın en yüksek gelir düzeyine ulaşmıştı.

NETAS Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yükselişle başlasa da haber yazımı itibarıyla hafif düşüşle 7.741,37 puandan işlem görüyor.

NETAS hisseleri endeksle paralel hareket ederken şu sıralar günlük yüzde 2’lik düşüşle 43,1 TL seviyesinde işlem görüyor.

NETAŞ Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 4,6, yüzde 1 ve yüzde 13,1 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.