Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyon Dolarlık Cevher Satışı Anlaşması Hisseleri Oynatmadı

Yurt dışında yaptığı maden cevheri satış anlaşmalarına yoğunluk veren CVK Maden’den güzel haberler gelse de hisseler tutunduğu kırmızı mumları bırakmadı.
Milyon Dolarlık Cevher Satışı Anlaşması Hisseleri Oynatmadı
HABER GİRİŞ

Bu yıl halka arz olan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., haftayı hareketli geçiriyor. Geçen gün 79,3 milyonluk maden cevheri satış anlaşmasına imza atan şirket, dün bağlı ortaklığının yurt dışında 2,5 milyon dolara yakın değerde anlaşma yaptığını duyurduktan sonra bugünkü bildiriminde yeni iş ilişkisini paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bildirimde, CVK Maden’in yurt dışında yerleşik bir şirketle maden cevheri satışı konusunda anlaşma sağladığı kaydedildi.

İmzaların atıldığı sözleşmede siparişin toplam bedelinin yaklaşık 33 milyon TL’ye karşılık gelen 1.136.250 dolar olduğu açıklandı.

CVK Maden Hisse 21.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yılın dördüncü ayında 105 TL’den halka arz olan CVK Maden, yatırımcısına parlak günler yaşatmıştı. 538,8 TL’ye kadar tırmanan şirket hisseleri (CVKMD) son günlerde ise ekside fiyatlandı. Aylık yüzde 20’ye yakın düşüş gören hisseler bugün de negatif bölgede yer alarak TSİ 12.26 itibarıyla 298 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.