Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Yıl Halka Arz Olan Maden Şirketinin İştirakinden Milyonluk Anlaşma

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren şirketin bağlı ortaklığından milyonluk anlaşma haberi geldi. Detaylar haberde...
Bu Yıl Halka Arz Olan Maden Şirketinin İştirakinden Milyonluk Anlaşma
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu yıl halka arz olan şirketler kervanına katılan CVK maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni anlaşmalarını açıklamaya devam ediyor. Dün açıkladığı 79,3 milyonluk maden cevheri satış anlaşmasına bugün bir yenisini daha ekledi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada şirket, bağlı ortaklığının yurt dışında yerleşik bir şirket ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

Açıklamaya göre şirketin bağlı ortaklığı Hayri Ögelman Madencilik A.Ş, ismi belirtilmeyen yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaştı.

Söz konusu siparişin 72.502.000,00 TL (2.497.500,00 USD) olduğu belirtildi.

Haftalık bazda yüzde 13’den fazla kayıpta olan şirketin hisseleri anlaşma haberine olumlu tepki vermiş olsa da günlük kaybı yüzde 2’yi geçti.

GCM Yatırım Banner

Şirket tarafından yapılan açıklama sorasında saat 11.50 itibarıyla en yüksek 310 TL’yi gören hisseler (CVKMD) 298 TL’ye kadar geriledi.

CVKMD Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yıl Nisan ayında 105 TL’den halka arz olan şirketin hisseleri 538,8 TL’ye kadar yükselmişti. Zirve seviyesinden hala çok uzak hisseler yazım sırasında 298 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.