Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Milyarder Huiyan Servetinin Yüzde 84’ünü Kaybetti

2022 yılında Asya'nın en zengin kadını unvanını kaybeden Country Garden Holdings'in Başkanı Huiyan, servetinin yüzde 84'ünü kaybetti. Detaylar haberde...
Milyarder Huiyan Servetinin Yüzde 84’ünü Kaybetti
Yorum

Geçen yıl Temmuz ayında Çin’de yaşanan emlak krizi nedeniyle Asya’nın en zengin kadınları listesinde birinciliğini kaybeden Yang Huiyan’ın servetini rekor seviyede kaybettiği duyuruldu.

Fınancıal Revıew Gazetesi’nde yer alan haberde Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Country Garden Holdings’in Başkanı Yang Huiyan Haziran 2021’den bu yana, net servetinin yüzde 84’ünü kaybetti.

Huiyan’ın serveti 44 milyar dolar eriyerek, 5,5 milyar dolara geriledi. Bunun Bloomberg’in servet endeksi tarafından izlenen ultra zenginler arasındaki en büyük düşüş olduğu kaydedildi. Şirketin dolar cinsinden iki tahvilin faiz ödemelerini kaçırmasıyla büyük bir ödeme krizine girdiği bildirildi.

Huiyan’ın, ev satışlarının düşmesi, sektörde maliyetlerin artması ve bu yıl içinde şirketin hisselerinin yüzde 60 değer kaybetmesiyle servetini kaybettiği bildirildi.

Şirketin 022 mali yılında 430 milyar yuan (92 milyar dolar) geliri olduğu kaydedildi. Huiyan, geçen yıl geliri 11,3 milyar dolara gerilemişti. Şirketin net gelirinde yüzde 52’den fazla düşüş gerçekleşmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu