Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mike Novogratz: BIS Başkanı Bitcoin ve Ethereum’u Görmezden Geliyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Başkanı Agustin Carstens, kripto paraları eleştirdi. Mike Novogratz bu açıklamalara yanıt verdi.
Mike Novogratz: BIS Başkanı Bitcoin ve Ethereum’u Görmezden Geliyor
HABER GİRİŞ

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) başkanı Agustin Carstens, itibari paraların kripto paralara karşı zafer kazandığını öne sürdü. Bloomberg TV’de röportajda konuşan Carstens, kripto para birimleri ve itibari para arasındaki savaşı çetin bir mücadeleye benzetti ancak savaşın çoktan kazanıldığını belirtti.

Carstens, kripto faaliyetlerinin en önemli yönünün sistemik bir etkiyi önlemek olduğunu vurguladı ve bunu potansiyel bir finansal depreme benzetti. Bunu önlenmesi için kripto alanında düzenleme ihtiyacının altını çizdi. Tüketicileri ve yatırımcıları korumanın ve borsaların adil çalışmasını sağlamanın önemine dikkat çekti.

Novogratz’tan BIS Başkanına Tepki

Carstens’in bu açıklamalarına Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz yanıt verdi. Novogratz, Carstens’in Bitcoin ve Ethereum hakkındaki gerçekleri görmezden geldiğini belirterek, kendisinin gerçeklerle örtüşmeyen inatçı bir görüşe sahip olduğunu söyledi.

Son 10 yılda birçok itibari para biriminin yüzde 50’nin üzerinde değer kaybettiğini belirten Novogratz, BTC ve ETH‘nin ise önemli ölçüde değer kazandığını belirtti. Novogratz ayrıca 200 milyon kişinin BTC’ye güvendiğini de kaydetti.

Kripto yatırım şirketi Ikigai Asset Management’ın kurucusu Travis Kling de tartışmaya katıldı ve Bitcoin’in bir değer deposu olarak hareket etmediğini, bunun yerine kârsız bir hisse senedi gibi davrandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Stablecoin’lerin kripto için kullanım durumunun çok uzak olduğunu, ancak bunun kripto için tam olarak bir kazanç olmadığını, çünkü stablecoin’lerin fiat paralara, özellikle de dolara erişimi kolaylaştırdığını ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın