Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Migros (MGROS) Hisse Hedef Fiyat 2024! 10 Kurum Açıkladı

Yılın üçüncü çeyreğinde ve ilk dokuz ayında net kârını beklentilerin çok üzerinde açıklayan Migros için hedef fiyat tahminleri yükseldi. İşte detaylar:
Migros (MGROS) Hisse Hedef Fiyat 2024! 10 Kurum Açıkladı
HABER GİRİŞ

Süpermarket zinciri Migros, koronavirüs pandemisinde bazı tepkiler almasına karşın işlerini büyütmeyi başardı. Şirket satışlarını güçlendirmek için yaptığı atılımlar ise meyvelerini oldukça verimli bir şekilde veriyor. Öyle ki Migros, 2023 yılının ilk 9 ayında net kârını yüzde 200’den satışlarını ise yüzde 100’den fazla artırdı.

Migros’un bu üstün performansı zaten hisselerinde alışıla gelmiş bir durum. Uzun vadede yatırımcısını hiç üzmeyen perakendeci bugün güçlü bilançonun etkisiyle yüzde 4’ü aşan kazançla işlem görüyor.

MGROS kodlu hisseler TSİ 13:50 sularında yüzde 3,04 yükselişle 359,6 lirada seyretti.
Migros Hisse Fiyatı - 02.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler bugünkü işlemlere güçlü yükselişle başlangıç gerçekleştirdi. Dünkü işlemleri 349 liradan tamamladıktan sonra bugüne 360 liradan başlayan MGROS, daha sonra 366,8 liraya kadar tırmandı. Bu şekilde yaklaşık 2 haftanın yükseğine ulaştı.

Hisseler 6 Ekim gününde 426 liraya tırmanarak tüm zamanların zirvesini güncellemişti. 7 Ekim’de İsrail Hamas arasında başlayan savaşla birlikte BIST 100 geri çekilmeye başladı. Migros hisseleri de endekse paralel görüş gösterdi. Ancak yaklaşık 1 aylık düşüş yüzde 1 ile sınırlı kaldı. Endeks ise yüzde 8’e yakın değer kaybetti.

Göz dolduran bilanço hisselerin güçlü performansına eklenince yatırım kuruluşları hedef fiyat yükseltmesine gitti. İşte bu kurumların Migros hisse hedef fiyat 2024 güncellemesi:

GCM Yatırım Banner

Vakıf Yatırım – 625 TL Hedef Fiyat

Vakıf Yatırım bugün Migros için yayımladığı bültende, hedef fiyatı 535 liradan 625 liraya yükselttiğini açıkladı. Kısa vadede endeks üstü getiriye işaret ederken, uzun vadede AL tavsiyesini koruduğunu dile getirdi.

Vakıf Yatırım - MGROS Tahmin
Kaynak: Vakıf Yatırım

İntegral Yatırım – 518 TL Hedef Fiyat

İntegral yatırım bugün yayımladığı raporda, Migros hisseleri için 12 aylık hedef fiyat tahminlerini 422 liradan 518 liraya yükselttiğini açıkladı. Kurum, enflasyonist ortam ve fiyatlardaki yükselişlerin perakende sektöründe daha hızlı ve kolay yansıtılabilmesi ile önümüzdeki çeyreklerde finansalların güçlenmeye devam etmesini beklediklerini ifade etti.

İntegral Yatırım, “Özellikle şirketin nakit akışının güçlü olmasını kredi faizlerinin artığı bu dönemde değerli buluyoruz. Mağaza sayısındaki artışın sürmesinin de ciroyu desteklemesini bekleriz.” ifadelerini kullandı.

İş Yatırım – 496 TL Hedef Fiyat

İş Yatırım bugün yayımladığı bültende, Migros’un güçlü bilançosu karşısında AL tavsiyesini yinelediğini belirtti. Hisse başına 496 liralık hedef fiyatı koruyan kurum, yüzde 42 getiri potansiyeli taşıdığına dikkat çekti.

Ak Yatırım – 495 TL Hedef Fiyatı

Ak Yatırım bugün yayımladığı bülteninde hedef fiyatı 495 lira düzeyinde koruduğunu açıklarken, şirketten gelecek değerlendirme sonrasında revize yapabileceğini belirtti. Hedef fiyatın yüzde 42 getiri potansiyeli sunduğunu söyleyen Ak Yatırım, Endeksi Üstü Getiri tavsiyesini koruduğunu açıkladı.

Ak Yatırım, “Sonuçların ardından şirket 2023 satış büyüme öngörüsünü %90’dan %95’e yükseltirken, FAVÖK marjı öngörüsünü %6,5-7 bandına sabit tuttu. Güçlü sonuçlar nedeniyle piyasanın sonuçlara hafif olumlu tepki verebileceğini düşünüyoruz.” dedi.

Oyak Yatırım – 483 TL Hedef Fiyat

Oyak Yatırım bugünkü bülteninde hisse başına hedef fiyatı 420 liradan 483 liraya yükselttiğini açıklarken, Endeks Üstü Getiri tavsiyesini koruduğunu belirtti.

Şeker Yatırım – 481,60 TL Hedef Fiyat

Şeker Yatırım Migros için yayımladığı raporuna, ertelenmiş vergi gelirleri ve net finansman gelirleri sayesinde beklentilerin üzerinde net kâr açıkladığını vurgulayarak başladı. Güçlü bilanço sonrasında hedef fiyatı 380 liradan 481,60 liraya yükselten kurum, AL tavsiyesini korudu.

Şeker Yatırım Migros finansallarıyla ilgili olarak, “Beklentilerin üzerinde gerçekleşen net kar rakamı ve başarılı operasyonel karlılık & FAVÖK rakamlarına bakıldığında; açıklanan finansal sonuçların Grup paylarının kısa dönem performansı üzerinde pozitif etkisi olabileceğini düşünüyoruz . Migros’un operasyonel olarak faaliyet yapısını beğenmekte; açık döviz pozisyonunun kalmamasıyla birlikte net nak it pozisyonunu sürdürmesinin de önemli bir gelişme olduğunu hesaba katmaktayız,” ifadelerini de kullandı.

YapıKredi Yatırım – 480 TL Hedef Fiyat

YapıKredi Yatırım beklenenden güçlü gelen kazançlar karşısında piyasanın olumlu tepki vereceğini öngördüğü raporunda, hedef fiyatı 480 lirada korudu. AL tavsiyesini yineleyen kurum, “Migros’un büyüme beklentilerini, e-ticareti de kapsayan çok kanallı stratejisiyle güçlü pazar konumunu ve sonuçta güçlü nakit yaratmayı beğenmeye devam ediyoruz,” dedi.

Migros’tan gelecek bilanço yorumu sonrasında hedef fiyatı revize edebileceklerini de söyledi.

Galata Menkul Değerler – 477 TL Hedef Fiyat

Galata Menkul Değerler bugün yayımladığı Migros raporunda güçlü bilanço sonrasında hedef fiyatı 396 liradan 477 liraya yükselttiğini açıkladı. AL tavsiyesini koruyan kurum, yüzde 36,7 getiri potansiyeli olduğunu da belirtti.

Galata Menkul - MGROS Değerlendirme
Kaynak: Galata Menkul

Halk Yatırım – 461,20 TL Hedef Fiyat

Sonuçları pozitif etki yönlü değerlendiren Halk Yatırım, yüzde 32 getiri potansiyeli ile hedef fiyatı 387,80 liradan 461,20 liraya yükseltti. AL tavsiyesini sürdüren kurum, “Temel tüketim maddelerine yönelik talebin esnek olmaması ve beklentilerimizden güçlü seyreden online gelirleri sayesinde Migros’un güçlü ciro performansını sürdüreceğini düşünüyoruz,” yorumunda bulundu.

Migros’un net nakit pozisyonunda güçlü konumunu sürdürdüğünü belirten Halk Yatırım, enflasyonist ortamda şirketin güçlenen bilançosunun maliyet baskını hafifletmede bu pozisyonun fayda sağlayacağını öngördüğünü ifade etti.

Garanti BBVA Yatırım – 460 TL Hedef Fiyat

Garanti BBVA Yatırım tarafından paylaşılan raporda, bilançonun tamamen beklentilerin üstünde geldiğine vurgu yaptı. Hisselere etkisinin olumlu olmasını bekleyen kurum, tavsiyesini Endeks Üstü Getiri olarak koruduğunu belirtti. Hedef fiyatı da 460 lira düzeyinde koruduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.