Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Migros Depremzedeler için 1 Yıllık İstihdam Seferberliği Başlattı

Depremin yaralarını birlikte sarmak için harekete geçen Migros, depremzedelerin işgücüne katılımını desteklemek adına istihdam sahası oluşturma kararı aldığını duyurdu.
Migros Depremzedeler için 1 Yıllık İstihdam Seferberliği Başlattı
Yorum

Depremin büyük yıkım yarattığı 11 ildeki vatandaşların yarlarını sarmak için harekete geçen markalar arasına Migros da katıldı. Süpermarket zinciri Migros Ticaret A.Ş., deprem bölgesi için istihdam desteği sunma sözü verdi.

Depremin yaralarını sarmak adına vatandaşlara destek olmak için ülke genelindeki Migros marketlere alınacak personellerde depremzede vatandaşlara pozitif ayrımcılık gözetileceği ve 81 il için personel alımlarında afetzedelerin öncelikli olacağı açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamada, depremzedelerin ekonomik kayıplarını telafi etmek amacıyla istihdam seferberliği başlatıldığı söylendi. 81 il genelinde sene boyunca personel alımlarında önceliğin depremzede vatandaşlara verileceği belirtildi.

Sene içerisinde 10 bin yeni personel alımı yapmayı planlayan Migros’a yapılacak iş başvurularının “Başvurular Kariyer.net Deprem Seferberliği” ilanı üzerinden yapılacağı aktarıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Migros Ticaret AŞ İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak, depremzede vatandaşların işgücüne katılarak yaşamlarını yeniden kurabilmeleri için istihdam seferberliği başlattıklarını şu sözlerle duyurdu:

“Yıl boyunca ülke çapında gerçekleştireceğimiz işe alımlarda önceliğimizi depremzede adaylara vereceğiz. Yaralarımızı en hızlı şekilde sarabilmenin yolu dayanışmadan geçiyor. Birlik ve beraberliğimizden, dayanışma ruhumuzdan aldığımız güçle bu zor günleri de aşacağız.” (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu