Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hepsiburada 11 İl için 10 Milyar Liralık Kalkınma Programı Hazırladı

Depremin yıkım yarattığı 11 ilin tekrar ayağa kalkması için harekete geçen markalar arasına Hepsiburada eklendi. Marka, 10 milyar liralık kalkınma planı için programını açıkladı.
Hepsiburada 11 İl için 10 Milyar Liralık Kalkınma Programı Hazırladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Depremin geniş alana yayılması özellikle üretim alanında Türkiye’ye yoksunluk yaşatma riskini gündeme getirdikten sonra alışveriş sitesi Hepsiburada harekete geçti. Şirket, deprem bölgesinde 2 yılda 10 milyar lira boyutunda üretim ve ticaret hacmi yaratma sözü verdi.

“Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programına start veren Hepsiburada, deprem bölgesindeki küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ) destek ve bölge halkına istihdam başta olmak üzere işgücüne katkı sağlayacak projesini hayata geçirecek.

Konuya ilişkin markadan yapılan açıklamada, depremin vurduğu 11 ilde sürdürülebilir ve kalıcı refahın sağlanmasına destek olmak için “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” isimli programın başlatılacağı aktarıldı.

KOBİ, esnaf, kooperatif ve aile işletmelerine gerekli desteğin sağlanmasının, bölgenin e-ticaret ve lojistik kapasitesinin artırılmasının yanı sıra çocuk ve ailelere eğitim ve sosyal destek verilmesinin hedeflendiği söylendi.

Personel Alımı ve Muhasebe Yardımından Lojistiğe Kadar Destek Verilecek

Depremin ikinci haftasında hayata geçirilen “Her Sipariş, Bir Destek” isimli projesine atıf yapan marka, deprem bölgesindeki üreticilerin ve kadın kooperatiflerinin yöresel ürünlerinin satışında ticari amaç gütmediğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Pozitif ayrımcılığın gözetildiği deprem bölgesindeki esnaf ve KOBİ’lerden satış gelirleri için kesinti yapılmayacağı, ek olarak satıcıların daha fazla müşteriye erişebilmesi için her işletmeye HepsiAds uygulaması üzerinden reklam ve tanıtım desteği verileceği belirtildi.

Ayrıca işletmelere e-ticaret, satış ve pazarlama gibi konu başlıklarında online eğitimlerin verileceği söylendi.

Personel alımı ve muhasebe konularında da yardım verildiği, Hepsiburada’nın lojistik imkanlarını sunduğu bilgisine yer verildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.