Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY Duyurdu: Depremzedelere İstihdam Sağlanacak

Depremin yarattığı mağduriyetleri bir nebze azaltmak için harekete geçen THY, şirket bünyesinde depremzedelere iş imkanı tanınacağını açıkladı.
THY Duyurdu: Depremzedelere İstihdam Sağlanacak
HABER GİRİŞ

Depremzedelerin yaralarını sarmak için felaketin yaşandığı zamandan itibaren seferber olan Türk Hava Yolları (THY), afetzedeler için yeni kararlarını duyurdu. Depremden zarar görenlere iş sahası hazırlamak için harekete geçen ulusal havayolu şirketi, bin aileden birer kişiye bünyesinde iş vereceğini açıkladı.

Firmanın Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Bolat, depremzede ailelerden birer kişiye THY ve iştirak şirketlerinde iş imkanı verileceğini şu sözlerle duyurdu:

“Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz.”

İş Başvurusu Yapanlara Ücretsiz Dil Eğitimi Verilecek

Kabin memurluğunda gerekli olan yabancı dil şartı için de depremzedelere yardımda bulunacaklarını kaydeden Bolat, kabin memurluğu için iş başvurusunda bulunanlara ücretsiz olarak 3 aylık İngilizce eğitimi verileceğini açıkladı.

Depremde mağdur olan vatandaşlara THY olarak pozitif ayrımcılık uygulayacaklarının altını çizerek, “Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz” dedi.

GCM Yatırım Banner

THY’nin başlattığı iyilik hareketine başka firmaların da sahiplenip katılmasını isteyerek, “Turizm sezonunda Hizmet İhracatçıları Birliklerine üye tüm ilgili sektörlere de öncülük edeceğimize ve onların da bu taşın altına ellerini koyacaklarına inanıyorum. Bu sene üstün gayretleriyle 85 milyar dolar hizmet ihracatına imza atan arkadaşlarımdan her birinin de bu seferberlikte ‘ben de varım’ diyeceğine inanıyor ve istihdam projelerini bekliyorum” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.