Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Midas Türkiye’nin En Büyük Tohum Yatırımlarından Birini Aldı

Türkiye'de ABD ve Türk hisse senetlerine erişim sağlayan bireysel yatırım girişimi Midas, milyon dolarlık fon aldığını açıkladı. İşte detaylar;
Midas Türkiye’nin En Büyük Tohum Yatırımlarından Birini Aldı
Yorum

Ekim 2020’de kurulan bireysel yatırım platformu Midas, 11 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Bir milyon dolarlık ilk yatırımını Mart 2021’de Deniz Ventures’tan alan ve aynı ay içinde Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) lisansını kazanan Midas haberi Twitter hesabından, “2. yatırım turumuzda dünya devi yatırımcılardan 11 milyon dolar yatırım aldık” ifadeleriyle duyurdu.

PR Newswire ilgili haberinde; “bu, Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük fintech tohum yatırımlarından biridir” dedi.

Midas İkinci Yatırım Turunu Tamamladı

Girişimden aktarılan bilgilere göre Midas; Spark Capital, Earlybird Digital East, Revo Capital ve Capital One’ın kurucusu Nigel Morris’ten 11 milyon dolar yatırım aldı.

Türk ve ABD hisse senetlerine kolay yatırım imkanı sunan Midas büyümeye devam ediyor.

Twitter ve Snapchat’in yatırımcıları arasında yer alan Doğu Avrupa ve Türkiye’nin en büyük unicornlarına yatırım yapan Earlybird Digital East Fund ile Getir’in ilk yatırımcıları arasında olan Revo Capital’in de aralarında bulunduğu girişim sermaye fonlarından 11 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırımla, yeni iş modelleri geliştirmek ve yatırım alanındaki yeni teknolojilere yönlendirmeyi hedeflediğini söyledi.

Midas’ın Kurucu ve CEO’su Egem Eraslan şu ifadeleri kullandı:

Midas CEO Açıklama

Tesla, Apple Gibi Dünya Devlerine 1,5 Dolar İşlem Ücretiyle Yatırım İmkanı

Egem Eraslan, Türkiye’de kullanıcıların yatırım sürecini kısaltan ilk ve tek SPK lisanslı aracı kurum olduklarını ve hesap açılışı, para transferi, hisse alım-satımı gibi tüm işlemleri hızlandıran altyapı ve teknolojiyi sıfırdan ürettiklerini belirtti.

Herhangi bir alt limit sınırı olmadan, 1,5 dolar gibi düşük işlem ücreti ile bireysel yatırımcılar için Amerikan Borsalarında işlem olanağı sunduklarını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu