Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MicroStrategy Son Bitcoin Alımı ile BlackRock’u Geçti!

Michael Saylor, bilişim şirketi MicroStrategy’nin 12.000 adet BTC aldığını duyurdu. Şirket rezervleri ile BlackRock’tan liderliği geri aldı.
MicroStrategy Son Bitcoin Alımı ile BlackRock’u Geçti!
HABER GİRİŞ

Bitcoin 70.000 doları aşarak tarihi zirvesine ulaşırken, ABD’li bilişim şirketi binlerce adet BTC daha aldığını duyurdu. Şirketin kurucusu Michael Saylor, MicroStrategy’nin 68.477 dolar ortalama fiyatla 12.000 adet BTC aldığını duyurdu.

Microstrategy bu alımlar için 821,7 milyon dolar harcama gerçekleştirdi. Bilişim şirketi son alımla beraber toplam Bitcoin varlığını 205.000 BTC’ye ortalama 33.706 dolar fiyata taşıdı. Toplam varlıkların değeri 10 Mart 2024 itibarıyla yaklaşık 6,91 milyar dolara ulaştı.

Duyuru sonrası şirketin borsadaki hisselerinde yüzde 10’a yakın yükseliş meydana geldi. MSTR hissesi piyasa öncesi işlemlerde 1425 dolara ulaştı.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu son satın almayla MicroStrategy, bilançosundaki Bitcoin varlığı açısından finansal güç merkezi BlackRock’u geride bıraktı . BlackRock, IBIT iShares Bitcoin Trust aracılığıyla 195.985,31 Bitcoin tutarken, MicroStrategy’nin artan varlıkları şu anda 205.000 BTC seviyesinde bulunuyor.

MicroStrategy’nin son alımları, Bitcoin’in 72.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ile beraber gerçekleşiyor. BTC yazım itibarıyla 72.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Bu durum Bitcoin’in meşru bir varlık sınıfı olarak giderek daha fazla kabul edildiğine ve benimsendiğine işaret ediyor. MicroStrategy’nin Bitcoin’i hazine rezerv varlığı olarak biriktirme kararı, yatırım yönetimine yönelik stratejik yaklaşımının altını çiziyor.

Şirketin icra kurulu başkanı Michael Saylor, son alımın ardından sosyal medya hesabından bir açıklamada daha bulundu.

Saylor paylaşımında, “Bitcoin dijital mülkiyettir. Dijital, erişilebilir, küresel, etik olması ve milyonlarca şirket ve milyarlarca insan için faydalı olması nedeniyle altın, hisse senedi veya gayrimenkul gibi diğer yatırımlardan üstündür.” ifadelerini kullandı.

MicroStrategy uzun vadeli bir yatırım stratejisi olarak Bitcoin’e olan bağlılığını ortaya koyuyor ve şirketi kurumsal kripto para biriminin benimsenmesinde öncü rol oynuyor. Bitcoin’in değeri artmaya devam ederken MicroStrategy’nin finansal kararları hem geleneksel hem de dijital varlık piyasalarında dikkat çekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.