Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MicroStrategy Bitcoin Birikimine Devam Ediyor: Yeni Alım Geldi

Michael Saylor’un kurucusu olduğu MicroStrategy, yeni bir Bitcoin alımı daha gerçekleştirdi. Detaylar haberde…
MicroStrategy Bitcoin Birikimine Devam Ediyor: Yeni Alım Geldi
Yorum

Bitcoin son dönemde özellikle kurumsal yatırımcılar arasında büyük ilgi görmeye başladı. Bu yatırımcıların başında ise bilişim firması MicroStrategy geliyor. Şirket uzun zamandır belirli aralıklar ile BTC alımları gerçekleştiriyor.

Bu alımlara bir yenisinin daha eklendi. Şirketin CEO’su Michael Saylor tarafından yapılan duyuruya göre, şirket 4.167 adet Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Bu alım için 190 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldığı bildirildi.

Açıklamada Bitcoin başına 45.714 dolar ortalama ile alım yapıldığı kaydedildi. Son alım ile beraber MicroStrategy’nin sahip olduğu Bitcoin adedi 129.218’e çıkmış oldu. Bugün itibarıyla sahip olunan BTC’lerin değeri 3.97 milyar dolar ediyor.

Michael Saylor Bitcoin açıklaması
Kaynak: Twitter

Şirketin gerçekleştirdiği tüm alımların fiyat olarak ortalaması ise 30.700 dolar seviyesinde. MicroStrategy sahip olduğu Bitcoin adedi ile en fazla rezerve sahip şirket konumunda.

Michael Saylor, Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri ve sürekli olarak maksimalist açıklamalarda bulunuyor. MicroStrategy’nin son alım duyurusu sonrası, Bitcoin yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

Kripto para birimi gün içerisinde 46.000 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. BTC duyuru sonrası 47.100 dolar seviyesine yükselmiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%