Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MicroStrategy Bitcoin Almak için 500 Milyon Dolar Hisse Satacak

Michael Saylor'un başında olduğu bilişim şirketi MicroStrategy, Bitcoin alımlarını sürdürecek. Şirket kaynak yaratmak için hisse satışı yapmaya hazırlanıyor.
MicroStrategy Bitcoin Almak için 500 Milyon Dolar Hisse Satacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin’in en büyük kurumsal yatırımcısı olan MicroStrategy, varlıklarını artırmak adına yeni yollar arıyor. MicroStrategy İcra Kurulu Başkanı Michael Saylor, kripto para birimine dair yoğun desteği ile biliniyor. Şirket BTC alımlarını sürdürmek ve bunun finansmanını sağlamak için 500 milyon dolara kadar hisse satmayı hedefliyor.

Şirket BTC alımlarını sürdürmek ve bunun finansmanını sağlamak için 500 milyon dolara kadar hisse satmayı hedefliyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderilen dosyada, Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için olacak hisse senedi teklifini ortaya çıkardı.

Yakın zamanda CEO’luk görevinden istifa eden Saylor, daha fazla Bitcoin satın almaya odaklanacağını söylemişti. Şirket 2020’den bu yana, 2 milyar dolardan fazla değere sahip yaklaşık 130.000 Bitcoin satın almak için hisse senedi ve tahvil tekliflerinden para topladı.

MicroStrategy Bitcoin Yatırımından Büyük Zararda

Bu durum MicroStrategy hisseleri ile Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyonun artmasını sağladı. Bitcoin’in bu yılki düşüşü ile beraber şirket yatırımlarından 1.2 milyar dolar gerçekleşmemiş zarar bildirdi. BTC’deki son yüzde 10’un üzerinde artış. MicroStrategy hisselerini de son işlem gününde yüzde 12 yükseltti.

Kripto ile ilgili hisse senetlerini kapsayan en önde gelen yatırım bankalarından ikisi olan Cowen ve BTIG, hisse senedi arzına öncülük ediyor. Saylor ve MicroStrategy yakın zamanda Columbia Bölgesi tarafından Saylor’un bölgedeki kazançları üzerinden vergi kaçırdıkları iddiasıyla dava edilmişti.

GCM Yatırım Banner

Açılan dava sonrası Saylor iddiaları reddetmiş ve mahkemeden çıkacak sonucun adil olacağına inandığını ifade etmişti. Bitcoin’in geçen yılın Kasım ayından bu yana yüzde 70’e yakın kaybı, şirketin yatırımlarını tartışma konusu haline getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.