Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Micron Hisseleri Beklenti Üstü Kazanca Rağmen Açılış Öncesi Düştü

Çip üreticisi Micron hisseleri, şirketin beklenti üstü kazanç raporuna rağmen açılış öncesinde sert düştü.
Micron Hisseleri Beklenti Üstü Kazanca Rağmen Açılış Öncesi Düştü

Amerikan çip üreticisi Micron, çeyreklik sonuçlarını açıkladı. Ancak beklenti üstü sonuçlara rağmen hisseler açılış öncesinde satıcılı işlem gördü.

Rapora göre Micron Technology tahminlerin 9 sent üzerinde hisse başına 2,42 dolarlık düzeltilmiş üç aylık kazanç bildirdi.

Çip üreticisinin geliri de piyasa tahminlerinin üzerinde gerçekleşti.
Micron Techhnology Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 15.35’te yüzde 3,6 ekside fiyatlanan hisseler 5 günde yüzde 1,2 kaybetti.

Ancak mevcut çeyrek için tahmin, bilgisayar üreten müşterilerin diğer parçalarda kıtlık yaşaması nedeniyle beklentilerin altında geldi.

Micron raporunda güçlü kârlılık ve şirket tarihindeki en yüksek ikinci üç aylık geliri elde ettiğini söyledi. 2 Eylül 2021’de sona eren çeyreklik dönemde teknoloji şirketi önceki çeyrek için 7,42 milyar dolar ve geçen yılın aynı dönemi için 6,06 milyar dolara karşı 8,27 milyar dolar gelir elde etti.

Önceki çeyrekteki 3,56 milyar dolar ve geçen yılın aynı dönemindeki 2,27 milyar dolar olan işletme nakit akışı son çeyrekte 3,88 milyar dolar oldu.

Micron Technology Başkanı ve CEO’su Sanjay Mehrotra, dördüncü çeyreğin olağanüstü olduğunu söyleyerek; “2022 için talep görünümü güçlü ve Micron müşterilerimize yenilikçi çözümler sunarak uzun vadeli büyümemizi besliyor” dedi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum