Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Miçotakis’in ABD Temaslarında Gündem Yine Türkiye

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye’yi şikayet etmeye devam ediyor. Miçotakis, ABD Temsilciler Meclisi delegeleri ile görüşerek alışkanlığını değiştirmedi.
Miçotakis’in ABD Temaslarında Gündem Yine Türkiye
HABER GİRİŞ

Türkiye ile Yunanistan arasında gerginlikler devam ediyor. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, geçtiğimiz günlerde Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne şikayet etmişti. Şimdi ise Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nden farklı partilere mensup kişilerle bir araya geldi. Türkiye’nin Yunanistan’a yönelik yaptığı “Tehlikeli ve aşırı agresif” açıklamalarına sitem etti.

Miçotakis, Yunanistan başkenti Atina’da ABD Temsilciler Meclisi’nden farklı parti üyeleri ile görüşme gerçekleştirdi ve Yunanistan’ın toprak bütünlüğünün sorgulanamayacağını vurguladı.

İlk Önce Dostluk Mesajı Sonra Şikayet

Miçotakis’in Türkiye gündemi uzun süredir devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde “Bizim sınırlarımız mavidir ve gri değildir. Avrupa ve Atlantik’teki müttefiklerimiz de aynı fikirde.” demişti.

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan Başbakanı, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüşmüştü ve Türkiye’ye karşı tavır alınmasını talep etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı bir açılış programında Yunanistan’ın Amerika’dan yardım istediğini söylemişti. Yunan feribotlarının masum ve zavallı insanları Ege ve Akdeniz’e gömdüğünün altını çizmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın