Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Yunanistan ABD’den Yardım İstiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış programında yaptığı ifadelerde gündeme dair ifadelerde bulundu ve Yunanistan’ı eleştirdi. İşte detaylar;
Erdoğan: Yunanistan ABD’den Yardım İstiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlid’i Nebi açılış programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmalarında Yunanistan ile yaşanan gerginliklere değindi. Ezanın Türkçeleştirilmesini eleştirdi ve sadakat vurgusu yaptı. Türkiye’nin yardımseverliğine dikkat çekerek “Dünyadaki tüm mazlumlarla aramızda hiçbir bıçağın kesemeyeceği, hiçbir ateşin yakamayacağı, hiçbir tuzağın yıkamayacağı bir bağ vardır.” dedi.

21. yüzyılın buhran çağına dönüştüğünü ifade eden Erdoğan, Batı’daki İslam ve yabancı düşmanlığının, nefret suçlarının, sosyal ve siyasi çalkantıların yeni çağın alameti farikaları haline geldiğini dile getirdi.

Yunanistan’ın Başbakanı Amerika’dan Yardım İstiyor

Yunan feribotlarından masum ve zavallı insanların Ege ve Akdeniz’e gömüldüğünü, Türkiye’nin firkateynlerinin yardıma koştuğunu ve onları denizden kurtardığını aktardı.

“Dünyanın sesi çıkıyor mu?” diyen Cumhurbaşkanı, Yunanistan Başbakanı’nın Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye karşı yardım istediğini söyledi. Gereğinin her zaman yapılacağını belirtti.

Yıllardır insanlığa kurtuluş reçetesi olarak sunulan materyalist reçetelerin çare olmadığını, ekonomik, siyasi ve ahlaki olarak felakete sürüklediğinin gün geçtikçe daha çok anlaşıldığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Erdoğan, gelişmiş ülkelerde evlilik kurumunun işlevini yitirdiğini bildirdi ve “Bizi diğer canlılardan ayıran insani vasıflarımız yol olma tehdidiyle karşı karşıya. Bu tehditlere gençlerimiz maalesef maruz kalıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın