Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Michael Saylor Sözünün Arkasında: Evi Satın Bitcoin Alın

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan güvenini gösteren açıklamalar yapmaya devam ediyor.
Michael Saylor Sözünün Arkasında: Evi Satın Bitcoin Alın
HABER GİRİŞ

Bilişim şirketi MicroStrategy, belirli aralıklarla yaptığı Bitcoin alımları ile biliniyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor, dünyada Bitcoin’i en çok destekleyen insanlardan birisi. Bitcoin ve altcoinler tarihi düşüşlerini yaşarken, gözler Saylor’un görüşlerine çevrilmişti.

Michael Saylor, Fox Business’te katıldığı bir yayında, Bitcoin’e olan güvenini bir kez daha dile getirdi. Kripto para birimi daha önce 57.000 dolar seviyesindeyken, Saylor insanlara evlerini ipotek edip BTC almalarını önermişti.

Bitcoin aradan geçen zaman içerisinde büyük kayıplar yaşadı ve 20.000 dolar seviyesine kadar gerilemiş durumda.

Saylor: Tüm Paranızla Bitcoin Alın

Saylor katıldığı röportajda, daha önce söylediklerinin arkasında durarak, insanların evlerini ipotek edip Bitcoin satın alabileceklerini söyledi.

Yapılacak en iyi şeyin daha fazla Bitcoin almak olduğunu belirten Saylor, bunun için neyin satılabileceğinin bulunmasına zaman harcanabileceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Hatta fiyat bu kadar düşmüşken, alım yapmamanın fırsat kaybı olacağını belirtti. Saylor, 30 yıllık sabit faizli ipoteğin geçen yılki yüzde 2,57’ye kıyasla şimdi yüzde 5,78’de olduğunu hatırlattı.

Saylor: Bitcoin’in Uzun Vadede Riski Düşük

Bitcoin fiyatının geçen hafta 17.500 dolara düşmesine rağmen Saylor, uzun vadede düşük riskli bir yatırım olduğuna inanmaya devam ediyor.

Saylor’un başında olduğu MicroStrategy’nin, bugüne kadar yapmış olduğu Bitcoin yatırımları nedeniyle, gerçekleşmemiş zararı bulunuyor. Şirketin halihazırda 1 milyar dolara yakın zararı mevcut.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın