Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji’den Yeni Sermaye Artırımı Açıklaması

Yüzde 1200 bedelsiz artırım sonrasında yüzü gülmeyen teknoloji şirketi, şimdi de bağlı ortaklığına ait bir şirket için sermaye artırımı açıkladı.
Mia Teknoloji’den Yeni Sermaye Artırımı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsanın gözde şirketi 20 Kasım’da yaptığı yüzde 1200’lük bedelsiz sermaye artırımı sonrasında kötü günler geçiriyor. Yatırımcısına büyük kazançlar getirdikten sonra yaklaşık 1 ayda yüzde 23’ten fazla kayıpla işlem gördü. Yıllık getirisini ise yüzde 383 düzeyine indirirken hala kazançlı durumda bulunuyor.

Mia Teknoloji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bir sermaye artırımı açıklaması yaptı. Ancak bu sefer bağlı ortaklığına ait bir şirketin sermayesi artırılacak.

Şirketin bağlı ortaklığı Enerjey Enerji A.Ş.’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan İkihan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği Önlisans Başvuru İşlemleri Madde 12 uyarınca sermayesinin artırılacağı bildirildi. Buna göre; şirketin sermayesi 50 bin liradan 22.950.000 liraya yükseltilecek. Tescil işlemlerinin bugün itibarıyla tamamlandığı açıklandı.

Mia Teknoloji (MIATK) hisseleri TSİ 13:30 sularında yüzde 2,24 düşüşle 41,04 lirada seyrediyor.
MIATK Hisse Fiyatı - 08.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler bedelsiz öncesinde 700 liranın üstünde gezerken, bedelsiz sonrası işlem gününe 56 lira seviyelerinden başladı. Aynı gün 50,5 liraya kadar geriledi. Düşüş 4 Aralık gününe kadar devam ederken fiyat 36,86 liraya kadar indi.

Mia Teknoloji Enerjey Enerji A.Ş.’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Censan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. için aynı nedenle bir başka sermaye artırımı daha duyurmuştu. Censan Enerji’nin sermayesi de 50 bin liradan 5,1 milyon liraya artırılmıştı. Bu duyuru sonrasında Mia Teknoloji hisseleri tavan görmüştü.

GCM Yatırım Banner

Enerjey Enerji, Mia Teknoloji ve Rensol ortaklığıyla 1 Mayıs’ta kuruldu. Şirketin yüzde 70 payı Mia Teknoloji’ye yüzde 30’luk payı da Rensol Enerji’ye ait.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.