Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Teknoloji Şirketinin Hisseleri Tavan Yaptı

Teknoloji sektörünün bilinen şirketi Mia Teknoloji, bağlı ortaklığının sermaye artırımı hakkında açıklamada bulundu. Duyuru öncesinde şirketin hisseleri tavan yaptı.
Borsadaki Teknoloji Şirketinin Hisseleri Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ

Bedelsiz bölünme sonrası yaşadığı değer kaybı ile adından söz ettiren şirketlerden biri olan Mia Teknoloji A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığının sermaye artırımına yönelik açıklamada bulundu.

Şirket, bağlı ortaklığı Enerjey Enerji A.Ş.’nin yüzde 100 iştiraki Censan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş’nin sermayesinin artırılmasına yönelik tescil işlemlerinin bugün tamamlandığı bildirdi.

Mia Teknoloji tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bağlı ortaklığımız Enerjey Enerji A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olan Censan Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş’nin Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği Önlisans Başvuru İşlemleri Madde 12 uyarınca 50.000 TL olan sermayesinin 5.100.000 TL’ye artırılmasına ilişkin tescil işlemlerinin bugün tamamlandığı bildirilmiştir.”

Hisseler Tavan Yaptı

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (MIATK) tavan yaptı. Hisseler günlük bazda yüzde 10 değer kazandı.

GCM Yatırım Banner

Saat 17.05’de 43 TL olan hisseler, saat 17.10’dan itibaren 43,56 TL’ye yükseldi.  Hisseler haftalık bazda yüzde 7,88 değer kazanırken, aylık bazda yüzde 18,17 değer kaybetti. Yıllık yüzde 334,26 kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.