Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mia Teknoloji’den Dev Amerika Hamlesi

Sözleşmelere hız veren Mia Teknoloji A.Ş., Amerikalı bir şirketle imzaladığı dev anlaşmasını duyurduğu günde hisselerini tavana taşıdı. Detaylar haberde;
Mia Teknoloji’den Dev Amerika Hamlesi
HABER GİRİŞ

Hem kamuda hem de yurt dışında aldığı işlerle sektöründe öne çıkan ve yabancı yatırımcının portföyünden ayrılmayan Mia Teknoloji A.Ş., Amerikalı bir şirketle imzaladığı dev anlaşmasını duyurdu. Kamuyu Aydınlat Platformu’ndan (KAP) paylaştığı açıklamada, geçen yıl Ekim ayında ABD merkezli bir şirketle imzalanan niyet mektubunun bu ay sonuca bağlandığı bildirildi.

Mia Teknoloji’nin sağlık alanında sahip olduğu yazılımlarıyla ilgili bahsi geçen şirketle müzakerelerinin tamamlandığı ve 17 Şubat 2024 tarihinde sözleşmeye imzaların atıldığı kaydedildi.

Söz konusu sözleşmeyle, şirketin New York merkezli iştiraki MIA Tech Corporation’a satış ve pazarlama için lisans verileceği ayrıca şirketin yüzde 51 payının ABD merkezli bir yatırımcıya satılacağı açıklandı.

Sözleşmeyle Mia Teknoloji’nin MIA Tech Corporation’a toplamda 90.196.078 dolar tutarında lisans satışı gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, “İlk aşamada 22.549.019 Amerikan doları tutarında satış yapılacak olup kalan bakiye kısım MIA Tech Corporation’un faaliyetleri ve yaptığı satışlar çerçevesinde kademeli olarak yapılacaktır. Söz konusu satış neticesinde elde edilen lisans bedelinin yüzde 51’i şirketimiz tarafından nakden tahsil edilecek bakiyesi ise şirketimiz tarafından MIA Tech Corporation’a sermaye olarak aktarılacaktır” denildi.

GCM Yatırım Banner
Mia Teknoloji Hisse 19.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yatırımcıların portföyünden ayrılmayan Mia Teknoloji hisseleri (MIATK) yıllık primini yüzde 800’ün üzerine çıkarmayı başaran nadir isimlerden oldu.

Bank of America’nın (BofA) geçen hafta 4 milyon lotu aşkın net satış gerçekleştirdiği hisselerde yine de kırılım yaşanmadı.

Aylık yüzde 85, haftalık ise yüzde 17 artan MIATK, bugün tavan görerek TSİ 14.46 itibarıyla 62,6 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın