Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Satışlarına Rağmen MIATK Hissesi Yükselişte

Borsa İstanbul'da geçen hafta yaşanan hareketlilikte Mia Teknoloji hisseleri öne çıktı. BofA satışlarına rağmen MIATK hisseleri yükselişini sürdürdü. Detaylar haberde;
BofA Satışlarına Rağmen MIATK Hissesi Yükselişte
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da BİST100 endeksi 12-16 Şubat haftasında 9306 puanla tarihi zirvesini gördükten sonra haftayı yüzde 2,25’lik bir yükselişle tamamladı. Bu yükselişte öne çıkan hisselerden biri ise Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) oldu. MIATK hisseleri, BİST100 endeksine göre pozitif ayrışarak yüzde 6,15 değer kazandı.

Borsadaki yükselişin başladığı zamanlarda MIATK paylarında tavan serisi kaydedilmiş, yatırımcıların alış-satışlarını yakından takip ettiği Bank of America hissenin tavan yaptığı seanslarda alım yönlü işlemler gerçekleştirmişti.

Bank of America, bu hafta ise satış yapmasına rağmen MIATK hisse fiyatının yükselişini sürdürmesi dikkat çekti. Aracı kurum, geçen hafta MIATK hisselerinde toplam 32 milyon 877 bin 106 lot işlem gerçekleştirdi.

Matriks verilerine göre söz konusu işlemlerin 14 milyon 303 bin 215 lotu alım yönünde gerçekleşirken, 18 milyon 573 bin 891 lotu satış yönünde oldu.

Bank of America (BofA), haftayı MIATK hissesinde 4 milyon 270 bin 676 lotluk net satış ile tamamladı. Bu satışların net TL karşılığı ise 243 milyon 437 bin 369 lira oldu. BofA’nın satışlarına karşılık alış tarafında İş Yatırım ve Gedik Yatırım ilk iki sırayı paylaştı.

GCM Yatırım Banner

MIATK hisselerinde geçen günlerde endekse göre pozitif bir haftanın ardından BofA ve diğer aracı kurumların gelecek günlerdeki hareketleri merakla bekleniyor. Bu durum, yatırımcılar tarafından yakından takip edilecek konuların başında geliyor.

Borsada MIATK koduyla işlem gören paylar yatırımcısına yıllık bazda yüzde 741,31, aylık bazda ise yüzde 70,71 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.